четвер, 18 квітня 2013 р.

Відеомандрівка «Світом братів Стругацьких»


Брати Стругацькі — живі класики російської і світової фантастики. Відомий тандем був дуже популярний у 70 — 80-ті роки, їхні твори друкувалися в усьому світі, десятки разів перевидавалися в Німеччині і США. Книжки братів буквально зникали з бібліотек і прилавків магазинів. Такий шалений успіх був зумовлений тим, що їхні твори значно вирізнялися на фоні радянської фантастики 50 — 60-х років.
В літературній вітальні клубу «Ліра» відбулося знайомство  старшокласників гімназії №7 зі «Світом братів Стругацьких». На це засідання був запрошений знавець і любитель фантастики Олександр Васильович Каєнко,  який і ознайомив юних користувачів з творчістю фантастів. Слід зазначити, що життя і творчість братів викликала велику цікавість в учасників заходу, і вони активно задавали питання  бібліотекареві та Олександру Каєнку.
Брати, Аркадій Натанович (1925—1991) та Борис Натанович (нар. 1933) Стругацькі, народилися в сім'ї вчительки та мистецтвознавця в Ленінграді. У дитячих спогадах назавжди залишилася страшна зимова блокада в роки Другої світової війни, що деякою мірою позначилося на формуванні світоглядних позицій письменників.
Головною справою всього життя братів стала література. Починаючи з кінця 50-х років, вони більшу частину своїх творів писали у співавторстві.  За декілька років письменники — фантасти стали надзвичайно відомими, але у другій половині 60-х років твори Стругацьких влада визнала небезпечними, і їх перестали друкувати. Хоча за кордоном їхні книги продовжували виходити великими тиражами
Офіційне «визнання» Стругацькі здобули на межі 70 — 80-х років, їм надали можливість друкуватися в престижних виданнях і навіть писати сценарії для фільмів. А з кінця 80-х років брати стали найвідомішим тандемом у світовій фантастиці на батьківщині.
Брати Стругацькі твердо вірили в те, що людство все-таки рухається від мороку до світла.
«Юні фантасти» мали змогу здійснити відеомандрівку по творах  Стругацьких , які екранізовані та ще раз доторкнутися до шедеврів світової літератури.

Немає коментарів:

Дописати коментар