середа, 22 травня 2013 р.

Проект «Письменники – земляки степового краю»


Продовжуючи реалізацію проекту «Письменники земляки степового краю» та враховуючи
побажання вчителів української літератури шкіл міста, бібліотека в черговий раз « йде до читача» - в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №6 в 11-А кл.(класний керівник Кріцька Н.І.).
Напередодні зовнішнього незалежного оцінювання бібліотекар ознайомила школярів з письменниками нашого краю - письменниками-ювілярами Кіровоградщини 2012, 2013р. , та більш детальніше з митцями нашого району.
До уваги учасників були предавлені слайд-презентації «І пам'ять ожива…» та «З любов’ю до рідної землі», які доповнювались розповідями, знайомлячи з книгами, представленими на книжковій викладці.
Юні слухачі дізналися про цікаві подробиці біографії письменників діаспори - письменників-земляків : Євгена Маланюка, Яра Славутича, Дона Амінадо, Юрія Дарагана, з нещодавно виданої краєзнавчої хрестоматії «Блакитні вежі» в 2-х т.
Школярі проявили велику зацікавленість: знайомились з віршами поетів – земляків, обговорювали їх та вислювали свою думку , ставили багато запитань, зокрема про творчість Поліни Коган, Олександра Антоненко, Тетяни Харькової , Олександра Каєнка.
В рамках проекту бібліотекар зробила огляд краєзнавчих видань центральної районної бібліотеки, брошур та буклетів. : «Видатні люди Новоукраїнщини», «Письменники – земляки степового краю», «З любов’ю до рідної землі», «Творче досье Костя Лавро».
Юнацтву було презентовано також краєзнавчі сторінки сайту ЦРБ, ОУНБ ім. Д.І.Чижевського та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка.
Сьогодні бібліотеки прикладають багато зусиль, направлених на залучення молоді до процесу читання, зростання читацької активності, рекламу окремих послуг і бібліотек в цілому. На це направлений також і проект «Письменники –земляки степового краю» , який на прохання вчителів української мови і літератури проводився в усіх школах.

Немає коментарів:

Дописати коментар