вівторок, 7 травня 2013 р.

Проект «Письменники –земляки степового краю»


Продовжуючи реалізацію проекту «Письменники –земляки степового краю» та відповідаючи на замовлення вчителів української літератури , бібліотека побувала в ЗШ №3 та №4, які в міру своєї віддаленості від бібліотеки , є не частими відвідувачами наших заходів.  
В актовій залі ЗШ №3 зібралися учні 7-х - 10-х класів. Книжкоку виставку «Письменники-ювіляри Кіровоградщини» та «Письменники Новоукраїнщини» підготували вчитель української мови і літератури Сергієнко О. Г. та бібліотекар Яшина В.І. 
В ЗШ №4 учасниками заходу були учні 11кл., де вчитель української мови і літератури Ломака Ж.В. також підготувала книжкову виставку про письменників – земляків.
У подорож літературними стежками нашого краю запросила бібліотекар молоде покоління .
Мета зустрічі - популяризація і знайомство школярів з письменниками нашого краю - Кіровоградщини , Новоукраїнщини, виховання почуття любові та поваги до їх творчості.
Бібліотекар представила присутнім слайд-презентації «І пам'ять ожива…» та «З любов’ю до рідної землі» та доповнювала розповідь, знайомлячи з книгами, представленими на книжкових виставках. Присутні ознайомились з письменниками-ювілярами Кіровоградщини 2012, 2013р. , а детальніше з самодіяльними митцями нашого району. Кіровоградщина – це край літературних талантів. Вона дала Україні класиків літератури М. Кропивницького й І. Карпенка-Карого, Василя Козаченка і Арсенія Тарковського, а також письменників діаспори - «відроджені літературні імена» - основним лейтмотивом яких є повернення з забуття славних імен письменників-земляків : Є. Маланюк і В. Винниченко, Яр Славутич, Дон Амінадо, Юрій Дараган та багатьох інших. Відомо, що художні твори з плином часу не старіють, не втрачають своєї здатності захоплювати читача. Так і талановита особистість не може бути забутою, невідомою. Рано чи пізно ми повертаємось до імен тих, хто цього заслуговує.

Немає коментарів:

Дописати коментар