четвер, 25 липня 2013 р.

До 1025 річчя хрещення Київської Русі

Однією з перших офіційних спроб введення християнства на Русі вважається так зване "Аскольдове хрещення". Аскольд був першим з київських князів, що прийняли нову віру в 860 році. А вже в 955 році відбулося хрещення київської княгині Ольги, для якої головним було зміцнення зовнішніх політичних відносин з Візантією. У цей період починають з'являтися перші християнські храми в Києві. Потужний етап хрещення Русі почався в часи правління князя Володимира у 988 році. За літописними даними хрещення киян відбулося на річці Почайній, притоку Дніпра. З тих пір почалося хрещення людей і в інших містах і селах Росії. Хрещення дало поштовх об'єднанню Русі в єдину феодальну державу.
У читальній залі центральної бібліотеки Новоукраїнського району оформлена книжкова виставка: «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності», на якій зібрані матеріали ​​до 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Науково-популярні книги з історії християнства, матеріальної та духовної культури Русі, а також статті в періодичних виданнях, — дають яскраве уявлення про початок розповсюдження християнства на українських землях, про діяльність хрестителя Русі князя Володимира, розкривають цікаві сторінки української історії та культури з якими бібліотекарі знайомлять користувачів бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар