середа, 3 липня 2013 р.

День Конституції — державне свято

28 червня 1996 року - 17 років тому відбулася значима історична подія, що гідно увінчала прагнення українського народу до власної національної державності – була прийнята Конституція незалежної України! Вона ще раз підтвердила, що питання існування української держави, її незалежності, унікальності вже не є предметом дискусії чи переосмислення, а є об’єктивною закономірністю та міцною основою для утвердження України серед незалежних європейських держав та для змін на краще життя її громадян. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України.
Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатомірність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і відбувається майбутнє українського народу.
Напередодні Дня Конституції для учнів літнього оздоровчого табору бібліотекою проведено урок державності «Згусток спресований мудро і чисто, змістом став наших і мрій і діянь» та переглянули фільм про першу Конституцію України Пилипа Орлика.
Також, до Дня Конституції в центральній районній бібліотеці організовано експрес-виставку «Конституція – оберіг нашої державності». На ній представлені матеріали, які відображають важливі історичні моменти конституційного процесу в Україні від маловідомих сторінок Конституції Пилипа Орлика до Конституції незалежної України; книги з історії правової культури українського суспільства, державної символіки та конституційного права; матеріали з основ демократії та питань конституційної реформи.

Немає коментарів:

Дописати коментар