субота, 6 липня 2013 р.

Майстер-клас «Витинанка»


Вже стало доброю традицією проводити в районній центральній бібліотеці заняття майстер-класу з витинанки. Художня обробка паперу – це мистецтво, мова якого може висловити все. Воно прекрасне тим, що відкрите і доступне для кожної дитини будь-якого віку.
Цього разу на майстер-клас зібралися діти різного віку - від малечі до старшокласників, відвідувачі літнього оздоровчого табору відпочинку, який діє на базі дитячо-юнацького центру «ЗОРІТ».
Прослухавши розповідь про історію виникнення витинанки та легенду про появу витинанок в Україні, бібліотекарі запропонувала дітям власноруч спробувати створити витинанку. Не залишились осторонь і педагоги-вихователі, які залюбки допомагали своїм вихованцям.
Під час заняття діти залюбки  опановували нові елементи: виготовляли сніжинку та янгола з паперу та оздоблювали їх.
Працюючи над створенням витинанок  діти звернули увагу, що витинанка є безмежним полем для фантазії автора. Тож не дивно, що кожен учасник майстер-класу мав можливість проявити власну креативність та додати до своїх сніжинок унікальних рис.
Свої витвори діти забрали додому - показати рідним. Сподіваємось, що й надалі школярі обов'язково приходитимуть до нас на заняття


Легенда про появу витинанок в Україні
Колись у давнину в одному українському селі ввечері сиділа біля хати дівчина і мріяла про свого нареченого, який давно пішов у далеку країну і не повертався.
Раптом затріпотів біля неї голуб і сів на коліна. Дівчина не сполохалася, бо то був їхній птах. Він прилетів здалеку. Його брав із собою хлопець – коханий дівчини. Приніс голуб на клаптику паперу звісточку. Вона сповіщала, що хлопець живий-здоровий і незабаром повернеться в село.
Дівчина довго думала: «Яку б це відповідь дати?». Потім зайшла до хати, взяла ножиці та папір і почала витинати візерунок. І як розгорнула папір, то побачила гарну-прегарну витинанку. Вона і незчулася, як це в неї просто вийшло. Прив’язала витинанку-звісточку до голуба, і він поніс її в далекий край коханому. Коли ж наречений повертався додому, він мав цю витинанку з собою, і як заходив у село, то всім показував її. Люди дивувалися чарівному візерунку. І там, де хлопець проходив, всі почали витинати таку ж красу.
Так в Україні з’явилися витинанки.


Немає коментарів:

Дописати коментар