субота, 14 вересня 2013 р.

Краєзнавчий колаж «Моє рідне місто, молоде і вічне. Ти частинка серця і мого життя»


Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла. Це почуття є одним з найсвітліших і найсвятіших. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культурну спадщину, народні традиції і звичаї. М.Т.Рильський писав: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани».
Цьогоріч Новоукраїнка святкує своє 243 річчя з дня заснування. Тож до Дня міста Новоукраїнки бібліотекарі ЦРБ організували і провели краєзнавчий колаж «Моє рідне місто, молоде і вічне. Ти частинка серця і мого життя», на який завітали учні 8-11класів загальноосвітньої школи №1та дізналися багато цікавого з життя рідного міста, історію його розвитку та становлення. Багато теплих слів було сказано бібліотекарем про наших славних земляків: почесних громадян міста, героїв соціалістичної праці. Присутнім була представлена книжкова виставка «Чарівний, серцю милий край», на якій були розміщені фотоматеріали, збірки місцевих поетів С. Коляди, О. Кавун, Т. Харькової, А. Антоненка та ін., рекламні видання, зокрема туристичний маршрут «Золотими стежками Ексампею», різноманітні буклети та інші матеріали про м. Новоукраїнку та його героїв, які прославили наше місто, а саме буклет «Відомі постаті міста».
Здійснити подорож шляхами історії та сучасності нашого міста допомогла краєзнавча вікторина , в якій взяли участь всі присутні. Учні з гідністю відповіли на всі запитання, показавши хороші знання з історії рідного міста, його архітектурних пам’яток, літературного життя краю та ін . 
Такі заходи допомагають дітям познайомитись зі славетними іменами рідного міста, формують у них патріотичні почуття любові до рідного краю, відповідальність за його долю.
Всі ми знаємо - наша Новоукраїнщина - частина нашої неозорої країни – напрочуд багата на історичні події, має неповторну культурну спадщину, дивовижні краєвиди, гарних, працьовитих та талановитих людей… Ми живемо в Новоукраїнці і любимо її гарну та співучу мову, її прекрасних людей, її пишну природу. Наша земля красива і щедра. Росте пшениця, жито, городина. У нас дуже родючі землі і добрі, працьовиті люди. 
Ми любимо тебе, наше рідне місто! Ти наш спокій і рівновага, наша маленька Батьківщина !!! Нехай, ти невеличка, але твоєї сердечної любові вистачає на всіх нас, твоїх відданих новоукраїнців. 

Немає коментарів:

Дописати коментар