неділя, 22 вересня 2013 р.

Новоукраїнські інтелектуали відкривають сезон


Так склалося, що за останні роки маленька Новоукраїнка перетворилася на один із центрів інтелектуального руху в області. Знають про нас у Кіровограді (щоправда, більше на рівні шкільних команд), знають і за межами Кіровоградщини. Проте ідея проведення Кубка міста з брейн-рингу у рамках святкування Дня міста, яка народилася два роки тому у стінах міської ради, спочатку здавалася дещо утопічною. Були побоювання, що гравці в останню мить відмовляться, - вихідний день все таки, вересень, справ невідкладних багато… Втім, все склалося так, як і було задумано; і перший млинець виявився зовсім не глевким. Вирували пристрасті, зашкалювали емоції, кмітливість та ерудиція сперечались за право першості. Тож організатори одностайно вирішили: треба продовжувати. 
13 вересня 2013 року Кубок Новоукраїнки пройшов уже втретє. Спочатку на ринг вийшли школярі - представники міських шкіл, гімназії, ЦДЮТ та клубу «ІКАР». Боротьба на груповому етапі точилася динамічна і безкомпромісна, проте комусь, як водиться, таланило більше. До півфіналів вийшли досвідчені команди «Кришталева сова» (ЗШ №6, капітан Павло Гальченко) і «IQ» (ЗШ №8, капітан Катерина Собіна), наймолодші учасники турніру «Метеор» (ЦДЮТ, капітан Олександр Середній) та дебютанти – «Per aspera ad astra» (ЗШ №1, капітан Оксана Івашина). На жаль, «Метеору», який відмінно пройшов свою групу, не вистачило сил – у вирішальному бої за третє місце команда ЦДЮТ поступилася більш витривалому «IQ». А от у фіналі мало не трапилась сенсація: лише на третьому додатковому питанні «Кришталева сова» змогла вирвати перемогу у маловідомої, але дуже симпатичної команди ЗШ №1. 4:3 – і Кубок міста в руках Павла Гальченка.

Після невеликої перерви місця за ігровими столами зайняли гравці більш зрілого віку. В черговий раз розширилась географія турніру – на запрошення організаторів відгукнулась команда «Моноліт» (збірна вчителів Добровеличківського району на чолі з Романом Царенком). Якщо так і далі справи йтимуть, можна проводити відкритий Кубок. Втім, цього разу гостям не поталанило, як, до речі, і минулорічним переможцям – «Скіфу» (вчителі ЗШ №8, капітан Оксана Мошнягул). Підтвердилися зроблені перед грою прогнози: Кубок двічі поспіль в одні руки не піде. Тож залишалося лише спостерігати, як у фінальній частині нагороди знайдуть нових героїв. Третє місце, здолавши опір непоступливих «ДЮЦиків» (ЦДЮТ, капітан Хельгі Йоши Оленко), виборов загартований багатьма попередніми турнірами володар Кубка 2011 року «Капітолій» (міська рада та її друзі, капітан Олександр Антоненко). А в бою за перше місце зійшлися «Бібліотека» (об’єднана команда працівників бібліотеки та читачів, капітан Тетяна Козловська) та дещо авантюристичний гурт «Шо попало» (капітан Анна Максимець; у складі команди – двоє учасників дитячих чемпіонатів України, щоправда, в далекому минулому). Команди пройшли дистанцію з перемінним успіхом, і лише на додатковому питанні терези Фортуни хитнулися на користь «Бібліотеки». А значить, приз на рік «прописався» у стінах ЦРБ, де нагороду можуть побачити всі бажаючі. Можливо, хтось із читачів, потримавши його в руках, наступного року – а організатори навіть не сумніваються, що така нагода буде – приєднається до азартних людей, котрим хочеться час від часу напружувати мізки задля розваги.  
Що ж, чергове свято інтелекту відбулося. Хочеться ще раз подякувати міському голові Олександру Корінному та його заступнику Олександру Руденку – як за ідею, так і за її реалізацію. Приємно, коли місто очолюють люди, що вміють мислити креативно. Кіровоградський знавець Ілля Левошко, який допомагав проводити турнір, здивувався, побачивши таку підтримку. А потім мрійливо додав: «Хотів би я побачити нашого мера за ігровим столом». Може, варто запросити наступного разу?..

Олександр Каєнко,
керівник міського Клубу інтелектуальної творчості

Вітаємо команду «Бібліотека»

за зайняте перше місце у грі «Брейн - ринг»

і одержання перехідного Кубку міста!!!


Немає коментарів:

Дописати коментар