вівторок, 24 вересня 2013 р.

Краєзнавча година «Шляхами болю й перемог»



За загальним визнанням Велика Вітчизняна війна по праву називається всенародною. Безумовним підтвердженням цього є широкий розмах партизанського руху та героїзм патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.
З метою патріотичного виховання молоді  та підростаючого покоління, на допомогу вивчення історії рідного краю, до Дня партизанської слави в    ЗШ№6 з учнями 10-А кл.(класний керівник Гальченко Л.В.)     проведено  краєзнавчу годину «Шляхами болю  й перемог».
Учні дізналися, що зародження партизанського руху припадає на літо 1941 року. На початку війни партизанські загони діяли хаотично, були мало чисельними та неорганізованими, погано озброєними, не мали засобів зв’язку та необхідних матеріально-технічних засобів. Під час війни в тилу ворога діяло понад 6200 партизанських загонів та підпільних груп, в яких воювало більше ніж 1 млн. осіб – представників усіх народів Радянського Союзу, з них на території України – понад 500 тисяч.  На території  Кіровоградської області в роки війни вели боротьбу проти фашистських загарбників 16457 партизан, 5510 підпільників і близько 40 тисяч учасників інших форм боротьби з фашизмом. Про ці події учні переглянули презентацію «Партизанський рух в Україні». 
Однією з форм роботи з військово-патріотичного виховання молоді є презентації книг. Бібліотекар  підготувала цікаву інформацію    про  колишнього підпільника Новоукраїнського району Констянтина Тимофійовича Врадія  і презентації книг Костянтина Береста-Врадія.
Костянтин Тимофійович – ветеран Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці, письменник, краєзнавець, дослідник історії партизанського руху краю,  учасник підпільного руху на Кіровоградщині. Війна застала його 16-річним хлопцем у рідній Новоукраїнці. Там же він пішов у підпілля . Костянтин Врадій під псевдонімом Берест пише книги про свою бойову молодість, згадує в них багатьох своїх земляків, які ризикували життям або поклали його на вівтар Перемоги. Вийшли в світ одинадцять таких книжок –«Люди уходят в ночь», "Ім’я на обеліску", "Нас водила молодість", «Незабутнє» та інші. Тут і власні оповідання Костянтина Тимофійовича, і спогади колишніх партизанів та розвідників, фотографії та архівні матеріали. К.Врадій створює своєрідну енциклопедію партизанського і визвольного руху на Кіровоградщині. Добре, що знаходяться благодійники, які фінансують видання його книг.
Майже три роки гітлерівці грабували і руйнували в Новоукраїнському районі колгоспи, вивозили хліб і худобу. Окупанти стратили в районі 9920 чол., 610 відправили до Німеччини.  Учнів зацікавила  книги  К.Врадія про підпільників Новоукраїнського району, багатьох з яких він знав особисто, адже входив до складу підпільної групи В.Поповкіна, що діяла в Новоукраїнці та Помічній.
Підводячи підсумки виховної години, учні переконалися, що за своїми масштабами всенародна боротьба в тилу ворога стала важливим військово-політичним фактором у розгромі фашизму. Сила і могутність підпілля і партизанського руху полягали у міцній їх підтримці українським народом.

Немає коментарів:

Дописати коментар