вівторок, 3 вересня 2013 р.

Урок державності «Символи моєї держави»


День Незале́жності Украї́ни — головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
Уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. 
Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». 
Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України». 
Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 
20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України».

Працівники бібліотеки з нагоди 22-ї річниці проголошення незалежності України провели урок державності «Символи моєї держави» та вікторину «В нашім серці Україна» для учнів ПТУ №40. Учні дізналися про те, що Державні символи - це умовні знаки державності та суверенітету, частина більш широкого поняття - "атрибути державності". В поняття "атрибути державності" крім таких атрибутів як герб, гімн, прапор, столиця, включають також конституцію, парламент, уряд, законодавство, святкові церемонії та інше. Найголовніше у проведенні таких масових заходів – виховання у молоді почуття патріотизму, мотивація громадської активності молодого покоління. Саме це стає запорукою небайдужості як сьогоднішнього, так і прийдешніх поколінь.

Немає коментарів:

Дописати коментар