вівторок, 3 вересня 2013 р.

Перший урок «Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття»

У 2014 році Україна і світова спільнота відзначатиме 200-річчя від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Другого вересня по всіх школах України пройшов Шевченківський телевізійний урок. Таке розпорядження підписав президент України, щоб заохотити молодь вивчати творчість Тараса Григоровича Шевченка, а також з нагоди святкування його 200-річного ювілею.
Метою проведення першого уроку є пізнання учнями постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості; виховання любові до рідного краю; пробудження національної самосвідомості; патріотичне виховання і розвиток почуття гордості за свій народ,   Батьківщину.
Перший урок нового навчального року має стати поштовхом до подальшої роботи з вивчення минулого та сьогодення України, викликати бажання дізнатися більше про життя Великого Кобзаря, значення його творчості. 
На зустріч з Великим Кобзарем районна бібліотека запросила  до своєї читальної зали  одиннадцятикласників  гімназії №7(кл. керівник  Карлова   Т.Б.).
Учням була представлена мультимедійна презентація «У розкриллі земних і заобрійних трас височіє над світом великий Тарас» (Він словом пророчим освітлював далі).  Під супровід слайдів  презентації  учнями читалась безсмертна поезія Великого Кобзаря та звучали його пісні.
Перечитуючи «Кобза­ря», присутні доторкнулися душею до палкого й нескореного серця поета.
Пісні ж, які співаємо сьогодні, вже півтора століття співає український народ, а скільки ще спі­ватиме — залежить від майбутніх поколінь. Адже їм творити долю української пісні, української мови, українського народу.
 А ще, учні показали непогані знання, відповідаючи на запитання вікторини.
Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної та національної справедливості. У кожній з книг, представлених на книжковій викладці і з яким знайомились учні, поет висловив, насамперед самого себе, свою особистість від першого й до останнього рядка. Тут його темперамент, його щира беззахисна у своїй відкритості душа.
Продовжився урок переглядом трансляції телевізійного уроку на Першому національному каналі , який проводився у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. На занятті були використані архівні документи,  відеосюжети та ілюстрації.
Немає з нами великого Кобзаря, та слова його бентежать і тривожать душу. Тарас Шевченко був одним із тих, кого називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу.
Ми не забули тебе, Тарасе,
Черпаєм правду в твоєму слові,
 І вберегли ми для внуків наших
 Вкраїнську пісню, вкраїнську мову

Немає коментарів:

Дописати коментар