четвер, 17 жовтня 2013 р.

Круглий стіл «Активне громадянство: голосувати, ділитись, брати участь»

15 жовтня в центральній районній бібліотеці в рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії проведено засідання «круглого столу» на тему «Активне громадянство: голосувати, ділитись, брати участь». Участь у засіданні взяли керівник апарату райдержадміністрації М.Щека, керуючий справами виконавчого апарату районної ради М.Полулях, Новоукраїнський міський голова О.Корінний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації А.Бондар, голова Громадської ради при райдержадміністрації Т.Козловська, провідний спеціаліст РЦ СССДМ Ю.Скороход, керівник дитячого парламенту РЦДЮТ «Зоріт» Л.Білокіз, керівник та члени «Євроклубу» Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. № 8. 
На початку засідання присутні ознайомились з фільмом-презентацією про започаткування та проведення Європейського тижня місцевої демократії в європейських країнах та визначили актуальність даного питання для України. У ході роботи «круглого столу» відбулась жвава дискусія щодо важливих питань діяльності місцевих рад, формування активної громадянської позиції учнівської та студентської молоді, дотримання національних та європейських стандартів життя. Протягом роботи круглого столу працювала виставка інформаційних повідомлень, друкованої літератури та методичних рекомендацій відповідно до теми заходу.
Було заслухано інформацію керуючого справами Новоукраїнської районної ради Миколи Полуляха, начальника відділу культури РДА Анатолія Бондаря та керівника апарату районної державної адміністрації Марії Щеки. 
Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний виступив з промовою до присутніх, в якій визначив поняття місцевої демократії, розповів, на якому рівні в нашому місті знаходиться прозорість співпраці між владою та громадою та окреслив плани на майбутнє в цьому напрямку. Олександр Олександрович зазначив, що наше місто входить у Асоціацію малих міст України, та одне з небагатьох залучене до проекту «Доступ до публічної інформації», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Участь у проекті надасть можливість вивчити досвід країн Європи та виведе на вищий рівень співпрацю між владою і громадою, зробивши ці відносини максимально прозорими. З цією метою за кошти Європейського Союзу незабаром у міськвиконкомі буде встановлений інформаційний кіоск, який покращить умови доступу новоукраїнців до публічної інформації та розширить коло послуг, що надає апарат виконавчого комітету.
Після доповідей підростаюче покоління мало змогу задати тематичні питання та взяти участь у дискусії.

Немає коментарів:

Дописати коментар