середа, 16 жовтня 2013 р.

Інформаційна година «Європейський тиждень місцевої демократії»


 «Європейський тиждень місцевої демократії» є щорічно загальноєвропейською компанією, започаткованою радою Європи. 15 жовтня 2007 року,що передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

Щорічне проведення в Україні заходів Європейського тижня місцевої демократії введено Указом Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії"  № 922/2007 від 27 вересня 2007 року. Європейський тиждень місцевої демократії у 2013 році присвячено «активній громадянській позиції».


З нагоди цієї події 16 жовтня 2013 року ЦРБ для учнів Новоукраїнського ДНЗ ПТУ №40 було проведено інформаційну годину, під назвою «Європейський тиждень місцевої демократії». Увагу присутніх  було звернуто на те, що найпершою умовою демократичності суспільства є відповідний рівень громадянської культури, а ознакою демократії є участь громадян у формуванні органів державної влади, контролі за їх діяльністю, здійснення загального, рівного виборчого права у процедурах виборів, участь у розв’язанні суспільних проблем. В ході інформаційної години  учні з’ясували принципи роботи органів місцевого самоврядування, їх повноваження, можливості та права громадян щодо вирішення питань місцевого значення. На закінчення присутні переглянули відеоролик Ради Європи «12 принципів доброго врядування на місцевому рівні», що відображає важливість місцевого самоврядування.  Також для учасників заходу було проведено інформаційний огляд друкованих джерел із питань євроінтеграції.

Загалом проведення Європейського тижня місцевої демократії є доброю нагодою не лише для кращого залучення громадян до місцевого самоврядування, але й для підтвердження європейського вибору нашої країни.

Немає коментарів:

Дописати коментар