вівторок, 8 жовтня 2013 р.

Бібліотечний тиждень «Бібліотек@ : Читай! Формат не має значення!»30 вересня в п'ятнадцятий раз бібліотекарі відзначили Всеукраїнський день бібліотек. Збереження культурної спадщини народу і передача його наступним поколінням — благородна місія, яку бібліотеки пронесли через тисячоліття.

Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. У цей День ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до інформації та ресурсів для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях.

Центральна районна бібліотека долучилася до ініціативи Української бібліотечної асоціації відзначити Всеукраїнський день бібліотек у загальнонаціональному масштабі під гаслом «Бібліотек@ : Читай! Формат не має значення!».

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек з 25 вересня по 1 жовтня  нашою бібліотекою було оголошено тиждень   « Бібліотек@ – світ нових можливостей». В програмі тижня відбулися  заходи:

1.«Стань читачем бібліотеки сьогодні» - 28-30 вересня безкоштовний запис до бібліотеки

2. Акція “Прощення гріхів  ” (боржники повертали заборговані книги);

3. Перегляд новинок літератури

4. Презентація книжкової виставки: “Дивосвіт  скарбів книжкових” (25.09.2013 р.– абонемент);

5. День відкритих дверей: “Для вас завжди відкриті наші двері і серця” – 30.09.2013р.


Кожного навчального року центральна бібліотека проводить день відкритих дверей для молодого покоління (майбутніх читачів).Однією з її причин є послаблення інтересу юнацтва та молоді до бібліотек як інформаційних, освітніх, культурних, дозвілевих закладів. Цього року  бібліотека презентувала  свої  послуги в школах міста.

Акція «Бібліотека йде до читача» відбулася в ЗШ №4 та ЗШ №6. На “Побачення з бібліотекою” завітали учні  9 – 11 кл. ЗШ №4 і учні 9-х кл. ЗШ №6.

Учні здійснили віртуальну подорож  бібліотекою:  проведено  мультимедійні презентації  «Інновації в роботі  з молоддю»,  «З любов’ю до рідної землі». Саме  тут юна молодь детальніше дізналась про бібліотеку, про її головні відділи;  слухали цікаві розповіді про книги - «Запрошуємо на розмову про літературу довідкову»; мали чудову нагоду дізнатися про нові бібліотечні послуги: безкоштовний Інтернет, WI-FI зону.

 В рамках Дня відкритих дверей проведено акцію безкоштовного запису учнів  до центральної бібліотеки.

Прохолодний осінній день 30 вересня  був зігрітий невимушеною атмосферою, святковим оформленням приміщення бібліотеки…

Бібліотечні працівники радо зустрічали своїх читачів, знайомили їх з новими надходженнями, з тематичними книжковими виставками, каталогами та картотеками.
Тож тиждень бібліотеки зібрав чимало любителів друкованого слова. Двері бібліотеки відкриті для відвідувачів щодня. Знайти необхідну інформацію можна як безпосередньо у бібліотеці, так і з віддаленого доступу, через мережу Інтернет.

Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Формат читання сьогодні не має значення. Ми можемо відкрити паперову книгу, можемо відкрити для читання електронний пристрій. Яким би не було читання, незаперечним залишається одне –  книга – це унікальне творіння людського розуму та рук.

Читайте, хай не буде ж одного дня, коли б ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги!

Немає коментарів:

Дописати коментар