четвер, 17 жовтня 2013 р.

Літературно – історична година «Непереможний дух козацтва»


У стінах ДНЗ ПТУ № 40 бібліотекарем центральної районної бібліотеки було проведено літературно – історичну годину «Непереможний дух козацтва», приурочену до Дня українського козацтва, що щорічно відзначається в нашій державі 14 жовтня на свято Покрови Пресвятої  Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що  свято День українського козацтва встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.

Під час заходу бібліотекар разом з учнями розглянула поняття козацької етики та моралі, виховання поваги до народних традицій, духовних цінностей та культури українців. Також учасники заходу познайомилися з  історією виникнення козацтва на Україні, почули розповідь  про бойові походи, побут і життя козаків. Учні показали гарні знання під час історичної вікторини,  приймали активну участь у конкурсі скоромовок та загадок. Під час заходу присутні  отримали гарний настрій та позитивні емоції.

Подібні заходи мають значний інтерес у  молоді,  велике патріотично-виховне значення, спонукають до вивчення історії та культурної спадщини краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар