вівторок, 26 листопада 2013 р.

Районний етап обласного конкурсу

«До висот Шевченкового слова»

Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам'яті Нестора Літописця. 
Тож символічно, що саме в ці дні
12 листопада 2013 року в районній бібліотеці проведено І (регіональний) етап обласного конкурсу на краще читання творів Тараса Шевченка «До висот Шевченкового слова», присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. 
Проводиться конкурс з метою популяризації творчості поета, письменника, художника Тараса Шевченка, виявлення та підтримки талановитих читців - аматорів, у тому числі творчо обдарованих дітей.
До участі у Конкурсі запрошуються громадяни України, незалежно від освіти та віку. Тож заявки на участь у конкурсі подали люди, яким дороге і рідне слово, і ім’я Великого Кобзаря. 
Конкурс проведено серед 17 учасників різного віку, школярів, місцевих поетів, пенсіонерів – новоукраїнців, яким дороге рідне слово, близьке, рідне, шановане також і слово Тараса.


Конкурсна програма читців включала 3 номінації:
1. Твір Т. Г. Шевченка;
2. Твір патріотичної тематики,
3. Твір місцевого автора

А виступи учасників конкурсу оцінювалися за такими критеріями:
- Творчий задум та його втілення (добір репертуару);
- Рівень виконавської майстерності (дикція, вимова, емоційність);
- Мовна та сценічна культура (артистичність, поведінка на сцені, одяг).


Для визначення порядку виступу серед учасників конкурсу було проведено жеребкування. Попередньо в барабан були закладені папірці з номерками, які по черзі витягували учасники. Номер на папірці став номером черговості декламування твору. Переважну 
частину конкурсної програми склали вірші Т.Г. Шевченка. Учасники вподобали твори «Тополя», «Лілея», «На Великдень на соломі», «Якби ви знали, паничі», «Я на сторожі біля них поставлю слово», «За байраком байрак», деякі з яких декламувались по декілька раз.
Місцеві поети представили на розсуд членів журі власні вірші «Портрет Шевченка», «Тарасу Шевченку», присвячені Великому Кобзарю.
Також декламувались вірші місцевих поетів-земляків «Молодецька криниця» Т.Харькової, «Тарасу Шевченку» К. Нікітченко, «Новоукраїнка» І. Косих, уривок з поеми «Оксана» Н.Бредихіної. Доповненням до конкурсної
програми стали виступи юних музикантів Новоукраїнської дитячої музичної школи (директор В.Самарська): дуету баяністів Гавриш Юрія та Волошина Станіслава – «Садок вишневий коло хати» (викладач Титаренко Н.О.); Тоток Дар’ї і Донець Татяни (викладач Олійник А. А.) та Косих І.М. -викладача дитячої музичної школи, які виконали українські народні пісні «Ой у гаю при Дунаю… та «Зоре моя вечірняя».

Журі конкурсу визнало переможцями: 
 У номінації «Твір Т.Г. Шевченка»
І місце – Павелкова Анна, учениця 8 класу загальноосвітньої школи №6;
ІІ місце – Фішер Наталя, учениця 10 класу загальноосвітньої школи №8;
ІІІ місце – Гетьманенко Анатолій, учень 5 класу загальноосвітньої школи №8;

У номінації «Твір місцевого автора»
І місце – Антоненко Олександр Володимирович, місцевий поет, пенсіонер;
ІІ місце – Ткаченко Ярина, учениця 7 класу загальноосвітньої школи №6;
У номінації «Твір патріотичної тематики»
І місце – Шаповалова Валерія, учениця 10 класу Новоукраїнської гімназії №7

Всі учасники конкурсу нагороджені дипломами та подарунками. 
Учасники, які посіли перші місця нагороджені квитками на виставу Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л.Кропивницького «Сватання на Гончарівці», яка відбулася 14 листопада в ЦПК «Ювілейний».

Спонсор конкурсу - Макодзеба М.Г. – депутат обласної ради, генеральний директор ТОВ «Расвет».

Немає коментарів:

Дописати коментар