вівторок, 26 листопада 2013 р.

Година толерантності

 «Толерантність як шлях до Європи»

Поняття “толерантність” сьогодні трактується дуже різнопланово. Перш за все, це терпиме ставлення до іншого, несхожого на тебе, прийняття іншої людини, інших думок і поглядів.
Толерантність в перекладі з англійської – можливість почути іншого, зрозуміти іншого. Це мистецтво жити поруч з несхожим, спосіб вирішення конфліктів, мистецтво цивілізованого компромісу.
16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У 1996 році Генеральна асамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний День толерантності. Символом толерантності визнано райдужний прапор.
В рамках тижня толерантності ЦРБ для працівників міської ради проведено годину толерантності «Толерантність як шлях до Європи». Працівники бібліотеки підготували відеопрезентацію, яку презентували присутнім. Присутні з'ясовували значення таких понять як «толерантність», доброта, милосердя, дружба і взаємодопомога, ввічливість та етичні норми поведінки, критерії толерантності та прояви нетерпимості: образи, насмішки, вираження зневаги, ігнорування, забобони, переслідування, залякування, погрози, дискримінація за ознакою статі, сексуальної орієнтації, расизм, ксенофобія, шовінізм, націоналізм та інші.
Самого слова «толерантність» у слов’янських мовах не існує. Воно означає терпіти, бути терпимим, допускати, дозволяти, примирення з існуванням чогось або когось, навіть якщо це "щось” чи цей "хтось” може стати причиною страждання, викликати осуд або відразу.
Найактивніші учасники заходу доповнили захід своїми поглядами на поведінку людей інших національностей, різних віросповідань, різних поглядів та прийшли до висновку, що такі заходи треба проводити з різними віковими групами, адже такі риси поведінки потрібно прищеплювати ще з дитинства та навчати дітей не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору, відстоювати власну позицію.

Немає коментарів:

Дописати коментар