вівторок, 17 грудня 2013 р.

Клуб «Підліток»

Всеукраїнський тиждень права


"Учитися жити по закону,
поважати закон і виконувати його,
людина повинна з малих літ, з сім'ї, дитячого садка, школи".
Рибінський Є.М.

Згідно щорічного плану заходів з проведення Всеукраїнського тижня права  президент морально-правового клубу «Підліток» спільно зі спеціалістами в галузі права,  соціальної роботи, правоохоронних органів провела різноманітні інформаційно-просвітні та дискусійні заходи, спрямовані на підвищення правової культури населення.
10 грудня в Новоукраїнській центральній районній бібліотеці відбулася правознавча  година «Права людини починаються з прав дитини», для учнів 9-х класів ЗШ №8. На захід були запрошені: начальник Новоукраїнського районного управління юстиції Биканов Андрій Леонідович та головний спеціаліст Новоукраїнського районного управління юстиції  Феденюк Світлана Петрівна. На початку заходу бібліотекар розповіла про найважливіший міжнародно-правовий акт – Конвенцію з прав  дитини та розглянула основні її статті. Бібліотекар разом із присутніми обговорили різні життєві ситуації щодо порушення прав дитини, а працівники органу юстиції надали кваліфікацію різним видам правопорушень та розповіли про відповідальність, яка наступає для дітей згідно законодавства України. Також під час заходу була проведена бліц – вікторина « Конвенція  ООН про права дитини».
Спеціально до Тижня права бібліотекар підготувала книжкову виставку  на правову тематику «Права людини і громадянина».
«Права дітей на захист від усіх форм насильства» таку назву мав наступний захід, який пройшов на базі ДНЗ ПТУ №40. Керівник клубу «Підліток» познайомила учнів   з правами, обов`язками  і важливими  документами  міжнародних, державних норм щодо прав людини, зокрема дитини. Присутні переглядали та обговорювали відеофрагменти, де відображалися прояви фізичного та психічного насилля в сім’ях та суспільстві. Життєві приклади, конкретні ситуації змусили замислитися присутніх над необхідністю знати, поважати і виконувати закони нашої держави, адже їх незнання не звільняє від відповідальності.
         Також в рамках  Тижня права  відбувся  урок застереження « Як не стати жертвою торгівлі людьми» для  учнів ЗШ№1. Захід був проведений бібліотекарем спільно з   завідувачем сектору соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей  Мироненка  Юрія Петровича; фахівця  з соціальної роботи Новоукраїнського РЦ СССДМ Айткулової  Світлани Миколаївни; опер-уповноваженого кримінальної міліції у справах дітей, лейтенанта міліції Чепурко Петра Григоровича.  Присутні розповідали, як правильно користуватись своїми правами, не порушуючи інтересів інших, як правильно поводити себе в різних ситуаціях. Під час обговорення також розглядалися основні види торгівлі людьми, і в першу чергу торгівля жінками і дітьми з  метою використання їх в сексуальній індустрії,  торгівля людьми з метою експлуатації їх праці та інші. Було розглянуто також законодавче забезпечення діяльності державних органів  та неурядових організацій з протидії торгівлі людьми. Старшокласників цікавило багато запитань: як виглядають вербувальники, про шляхи захисту від потрапляння  в тенета работоргівлі та про те, чи були зафіксовані такі випадки в нашому місті. На всі запитання молодь отримала вичерпні відповіді та засвоїла основні правила  щоб не стати жертвою работорговців.
Головний висновок, який зробили учасники заходів  під час Тижня права, - це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і в повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих  людей.

Немає коментарів:

Дописати коментар