вівторок, 17 грудня 2013 р.

Бібліо-чаювання «За чашкою чаю»


Прийшла зима, пора, коли особливо хочеться затишку, тепла, приємного спілкування у колі друзів за чашкою ароматного чаю.
Тож у читальній залі Новоукраїнської центральної районної бібліотеки було  організовано  бібліо-чаювання  «За чашкою чаю», присвячене  Міжнародному дню чаю, який відзначається щорічно 15 грудня.
На чайну церемонію бібліочаювання завітали учні 10 класу Новоукраїнської гімназії №7. Яких тільки чаїв не було: чорний, зелений, білий, червоний, з домішками та без, які люб’язно надала аптека ТОВ «АРТА - Україна». Кожен міг дібрати напій собі за смаком.
Спокійний стан духу – необхідна умова церемонії. Тож всі присутні смакували запашні чаї, насолоджувалися печивом та тістечками. Чаювання супроводжувалося задушевними розмовами та цікавими бесідами.
Чай – один з найдавніших напоїв, вживання якого нерозривно пов’язане з національною культурою, господарством та історичними традиціями багатьох народів.
 Елегантно пити чай світ навчили китайці. Саме у Китаї зародилися традиції проведення чайних церемоній. Напій обов’язково повинен бути щойно приготовленим, адже “свіжозаварений чай – бальзам, чай залишений на ніч – змія”.
 Чаювання – один з чисельних засобів досягнення внутрішньої гармонії, пошуку свого місця в житті.
У теплій затишній довірливій обстановці звучали вірші, легенди про чай. Не дивлячись на те, що панувала легка святкова атмосфера спілкування, бібліотекарі ознайомили присутніх з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах,  цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Чудовим доповненням інформаційного блоку був перегляд  презентації, яка познайомила присутніх з культурою та мистецтвом заварювання чаю в Японії, чайною церемонію у Китаї,  Росії, Англії, Індії та інших країнах. Наприклад , англійці щодня випивають 850 галонів чаю (1 галон – 4,5 літра). Якби з цією кількістю чаю зробити озеро, в ньому могли б плавати п'ятдесят великих суден.
Заряд позитивних емоцій від спілкування, отримали присутні у своєму дружньому колі..
Аромат цілющого тонізуючого напою манив та зігрівав, а розмова звеселяла серце кожного, хто брав участь в цьому заході. Дійсно, спільне чаювання підтримує дружні відносини, зміцнює бажання зберігати добрі традиції. Спокій і мир — обов’язкові умови чайного дійства. Дуже приємно, що на пропозицію "почаювати" і викладачі, і учні реагували позитивно і щиро дякували бібліотекарям за свято чаю.
 Учасники церемонії насолодилися довершеними смаками чаїв та отримали приємні емоції і заряд гарного настрою.
Доповненням до церемонії стала виставка-знайомство “Бібліо-чаювання ”, на якій була представлена цікава інформацією про чай.
Фінансову підтримку для проведення свята надали: керівник приватного підприємства  ТОВ "Абсолют - Д" Данілов Ю.В та  голова Новоукраїнської районної організації Партії регіонів, директор СТОВ «Степ-Агро», депутат обласної ради Арсірій В.В.


Немає коментарів:

Дописати коментар