четвер, 13 березня 2014 р.

Поетично – музична композиція «Шевченкові слова добра й любові як слово батьківське в душі ми збережем»Бібліотека продовжує реалізацію спеціального проекту, який буде висвітлювати найцікавіші події, які відбуватимуться в бібліотеці впродовж  2014 -2015 рр. в межах святкування видатної події в культурному житті українського суспільства  - 200-річчя від дня народження видатного українського поета, художника, філософа Т.Г. Шевченка. Гостями книгозбірні цього разу стали учні   11 кл. гімназії № 7 (вчитель української  мови і літератури Юденко Є.Г.)  - В читальній залі пройшла поетично – музична композиція «Шевченкові слова добра й любові як слово батьківське в душі ми збережем».                                                                                                                                               До програми заходу увійшли відеопоказ стрічки «Обличчя української історії: Тарас Шевченко», огляд книжкової виставки, зокрема  сторінки «Єлисаветградськими шляхами Кобзаря» (http://library.kr.ua/kray/shevchenko/pamyat.html) та лауреати  Шевченківської  премії Кіровоградщини, звучали зворушливі українські пісні,  учні відповідали на запитання вікторини про життя   та творчість Кобзаря.     На зустріч був запрошений  Антоненко Олександр Володимирович -  місцевий поет, бард, який  щедро і відверто , «по-дорослому» поділився «своїм Шевченком»,         прочитав безсмертні поезії Великого Українця та власні вірші.
Учні  також внесли своє розуміння  образу Тараса Шевченка як людини, як національного діяча, як творчої особистості :   декламування віршів із збірки «Кобзар»   на фоні    мультимедійної презентації,  зокрема уривку з поеми «Кавказ»  «БОРІТЕСЯ і ПОБОРЕТЕ», який читав  один з учасників  «небесної сотні» Сергій Нігоян.
У кінці зустрічі присутні змогли із задоволенням констатувати, що в наш нелегкий час полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Необхідна його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезій, його прагнення до свободи, любов до Батьківщини, до свого народу, до щасливої долі України.

Немає коментарів:

Дописати коментар