понеділок, 17 березня 2014 р.

Урок мужності «Збережемо памꞌять про подвиг»


   Гуркотіли навали ворожі,
І кривавим ставав небосхил.
Ніби чую я поклик сторожі
На вершинах прадавніх могил.
Де гриміли бої в чистім полі,
Там зріють хлібів колоски.
Пошануймося в праці і волі,
Дорогії мої земляки.
О. Антоненко
м. Новоукраїнка
Будь-яка війна – це горе, кров і сльози, але на війні бувають і сльози радості, коли це страхіття закінчується. Чимало горя зазнали новоукраїнці під час окупації міста німецько-фашистськими загарбниками. І скільки ж було радості коли Новоукраїнку було звільнено…

     Минуло 70 років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу, Новоукраїнську, землю довгоочікуваний мир, вистражданий, оплачений найвищою ціною — ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя.

    До 70 річниці з дня визволення міста Новоукраїнки та району від фашистських заг
арбників, з метою громадсько – патріотичного виховання молоді центральна районна бібліотека спільно з вчителем Новоукраїнської ЗШ №6 Рябошенко В. С. провели урок мужності «Збережемо памꞌять про подвиг».   Захід розпочався з документального фільму про визволення нашого міста.  Під час  позивних музичного супроводу «Священої війни» (муз. Олександрова сл. Лебедева-Кумача) учні 8-А класу запалили свічки в пам'ять про  усіх тих, хто на фронті і в тилу ворога героїчно, безстрашно і самовіддано боровся проти фашистської чуми, хто пережив трагічні і славні часи жахливих страждань, великих бойових і трудових подвигів.

    Цікавинкою для усіх присутніх стала презентація «Роки війни у моїй родині» підготовлену учнями 8-А класу. Із уст учнів лунали розповіді про своїх дідів та прадідів, що воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни - справжніх фронтовиків, жителів м. Новоукраїнки та району.

     Продовженням заходу була презентація буклету «В памꞌяті історія та долі» розробленого працівниками бібліотеки спеціально до річниці визволення  з коментуванням  бібліотекаря про  героїчних визволителів нашого міста та району зі світлинами та музичним супроводом. А під час краєзнавчої  вікторини «Моя батьківщина- Новоукраїнка» учні показали гарні знання та цікавість підростаючого покоління до свого краю.     Від вчителя Рябошенко В. С. учні дізналися про життя міста в роки фашистської окупації,  про мужність  солдат, які боролися за визволення Новоукраїнщини. Після покладання квітів до меморіальної дошки учасника Великої Вітчизняної війни Б. Кофмана хвилиною мовчання було вшановано тих, хто загинув на фронтах.

...І нехай кожна прочитана сторінка знов нагадає якою дорогою ціною прийшло у наш край визволення. Наша шана всім тим, хто загинув в роки війни, хто після тяжких ран передчасно пішов з життя. Доземний уклін і перед нині живими ветеранами Великої Вітчизняної, які пронесли через лихоліття війни любов до Батьківщини .
Немає коментарів:

Дописати коментар