понеділок, 24 березня 2014 р.

Інформаційний перегляд «Електронні книги та бібліотеки»


У сучасному інформаційному суспільстві бібліотеки відіграють надзвичайно важливу роль не тільки в просвітницькій та навчальній діяльності, але й у формуванні громадянського суспільства, що є дуже вагомим аспектом реалізації демократичних реформ. На відміну від системи засобів масової інформації, які пропонують громадянам вибірковий принцип доступу до інформації, бібліотеки є тими інституціями сучасного суспільного процесу, де надбання культури та знань подаються вільно у найбільш широкому розмаїтті.
Тому для користувачів  Новоукраїнської центральної бібліотеки було проведено інформаційний перегляд «Електронні книги та бібліотеки», учасники якого переглянули  презентацію «Електронна книга» та  обговорили питання використання електронних книг  та новітніх інформаційних технологій у сучасних бібліотеках, доступ  користувачів до   інформації,  бібліографічних ресурсів через мережу Інтернет .
Переглядаючи презентацію учасники детальніше розглянули такі поняття як  електронна книга та електронні  бібліотеки, з’ясували  правила роботи з е-книгами, перелік пристроїв, за допомогою яких такі книги можна читати.
Із збільшенням числа користувачів комп'ютерів та Інтернет все більша кількість людей починає користуватися електронними книгами та інформацією із електронних бібліотек. Електронні бібліотеки України створені  для повного відображення інформації по введених в неї матеріалами. Використовуються найновіші способи та методи пошуку, які не вимагають від користувача додаткових знань, а є інтуїтивними.
Електронна форма подання інформації бібліотеки  разом з новітнім програмним забезпеченням надають дослідникам і користувачам  якісно нові, у порівнянні з традиційними, засоби роботи з величезними інформаційними базами даних і масивами .
Поява електронних книг  - найважливіша подія в історії видавничої справи з часу винаходу друкарського верстата та набирає обертів з кожним днем. У першу чергу, для користувачів привабливий малий обсяг електронних книг (на одному ПК або КПК можна зберігати десятки і сотні тисяч)  більшість літературних видань у цифровому вигляді доступно для скачування з Інтернету.). Зручним вважається також можливість повнотекстового пошуку - за умови, що текст набраний або розпізнано.
Соціальні і економічні зміни, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в діяльності бібліотек, як установ, що стоять на перехресті інформаційних потоків.

Немає коментарів:

Дописати коментар