вівторок, 25 березня 2014 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання


 Всеукраїнський тиждень дитячого читання щорічно стартує в березні напередодні весняних канікул в одній із дитячих бібліотек України. Цьогоріч  урочисте відкриття Тижня відбувалося 20 березня у Рівненській обласній дитячій бібліотеці. У ці дні в бібліотеках для дітей та юнацтва, шкільних бібліотеках відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед дітей читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань. Серед них: літературні квести, літературні марафон-читання, літературні КВН, турнір книгознавців, творчі проекти тощо.
Інтерес до читання у юнацтва  та дітей майже зник. Замість книг вони все частіше звертаються за знаннями та розвагами до комп’ютера. Фонди бібліотеки практично не поповнюються новими виданнями,  бібліотеки  намагаються оновлювати їх власними силами.

Цього року наша бібліотека презентувала  свої  послуги в школах міста, розпочавши щорічний тиждень книги.  Акція «Бібліотека йде до читача» відбулася в ЗШ №6 та ЗШ №1. На “Побачення з бібліотекою” завітали учні  7 – 11 кл. ЗШ №1 і учні 9-х кл. ЗШ №6. В програмі тижня заходи:
- Бібліотечний урок-екскурсія  «Структура бібліотеки. Правила користування»
- Книжковий бібліоподіум української сучасної літератури «У книзі відкриваємо світи»
- Бібліотечний урок "Книги, що знають УСЕ» (енциклопедії, довідники, словники)
- День періодики «Про все цікаве на планеті – читай в журналі і газеті»

Учні здійснили віртуальну подорож  бібліотекою -  проведено  мультимедійна презентація «Інновації в роботі  з молоддю».  Саме  тут юна молодь детальніше дізналась про бібліотеку, про її головні відділи та      про нові бібліотечні послуги: безкоштовний Інтернет, WI-FI зону , Skype ; мала можливість  порівняти бібліотеки, здійснивши відеомандрівку « 20 найкращих бібліотек світу»;  слухали цікаві розповіді про  сучасну українську книгу  - твори М. Матіос, Дяченків, Л.Дашвар, Н.Ігнатової та інш.; про періодичні видання , які передплачує бібліотека.

Тиждень дитячого читання    також пройшов  під гаслом    відзначенння  75-річчя утворення Кіровоградської області       та 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.
Продовжуючи реалізацію проекту «Письменники-земляки степового краю»,  бібліотекарі  ознайомили молодь з лауреатами обласної літературної премії ім. Є. Маланюка, зокрема з  творами Ю. Обжеляна, О. Жовни, Л. Куценка та ін.
Учні також  дізнавались про цікаві факти,   яскраві епізоди із біографії видатних земляків   - лауреатів  Шевченківської  премії  Кіровоградщини.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання продовжується і на канікулах, в його програмі наступні заходи:
- Інформаційний перегляд "Електронні книги та бібліотеки»
-  Засідання інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?»
(«Т.Г. Шевченко – геній і пророк»   -до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка)
- Книжкова виставка «Без гриму і в гримі. Майстри сцени і театру» (До Міжнародного дня театру)


Двері бібліотеки відкриті для відвідувачів щодня. Знайти необхідну інформацію можна як безпосередньо у бібліотеці, так і з віддаленого доступу, через мережу Інтернет.
Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Формат читання сьогодні не має значення. Ми можемо відкрити паперову книгу, можемо відкрити для читання електронний пристрій. Яким би не було читання, незаперечним залишається одне –  книга – це унікальне творіння людського розуму та рук. Тому бібліотекарі намагаються йти у ногу з часом.

Немає коментарів:

Дописати коментар