середа, 5 березня 2014 р.

Інформаційно-музична година «Творці гімну України»


"Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду".
    Саме з мелодії Державного гімну України розпочався захід під назвою «Творці гімну України».
   Гімн України – це музичне втілення високого патріотизму  і любові до Батьківщини, нації  та Держави.  Це ті слова  та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, з трепетом у душі слухати ту мелодію, яка віднаходить найпотаємніші струни, кличе до високого й світлого. Кожен з присутніх старшокласників Новоукраїнської гімназії №7 виконуючи гімн України відчув, у цій невеликій за обсягом пісні, історію українського народу, любов громади до своєї держави,  довгий шлях до здобуття незалежності та силу і волю українського народу в боротьбі за краще життя.
   Слово "гімн" грецького походження. В античні часи ним називали величальні пісні на честь богів. У наш час гімни інколи створюються на честь міст, громад, підприємств тощо. Але все ж найголовніше значення цього слова — урочиста пісня, що офіційно є символом певного народу та держави.
     Гімн “Ще не вмерла Україна” був офіційно визнаний з 1917 року, текст якого написав П.Чубинський, музику - М.Вербицький. Автор Гімну України, Михайло Вербицький, був священиком греко-католицької церкви.  Вербицький був справжнім народним композитором, який вмів своєю музикою викликати високі, піднесені почуття. В 1863 році у Львівському журналі «Мета» був надрукований патріотичний вірш бориспільського поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Вірш дуже сподобався Вербицькому, і він одним духом написав до нього музику, а згодом зробив з неї хорову композицію. Вперше вона прозвучала 1 липня 1864 року у Перемишлі. А вже після всенародного референдуму 1 грудня 1991 року, який підтвердив незалежність України, музична редакція національного гімну “Ще не вмерла Україна” затверджена державним гімном нашої держави.
     Під час заходу бібліотекар розповіла про історію створення Гімну України, учні мали змогу познайомитися з ілюстративним матеріалом про державну символіку. Велику зацікавленість у учнів викликала відео презентація «Моя Україна», що допомогла учням розкрити свої пізнання про державні символи України та їх роль у житті країни.
   Історія кожного державного гімну найтіснішим чином переплітається з життям народу, символом якого він є. Знати історію гімну своєї країни так само необхідно, як знати історію свого народу і своєї родини.         Немає коментарів:

Дописати коментар