середу, 12 березня 2014 р.

Практичні заняття «Пошук інформації в мережі Інтернет: перші кроки».


Інтернет – глобальна мережа, яка поєднує мільйони комп’ютерів в усьому світі. Сьогодні мільйони людей щоденно використовують Інтернет для спілкування й отримання потрібної інформації.
 Однією з тенденцій розвитку світової спільноти  є приєднання зростаючої кількості користувачів до глобальної мережі Інтернет. У будь-якому місці земної кулі стає доступним небачений раніше обсяг інформації.
Саме тому в інформаційно – ресурсному центрі бібліотеки було проведено  практичні заняття «Пошук інформації в мережі Інтернет: перші кроки». Одним із завдань цього заняття є навчання користувачів  здійснювати результативний пошук інформації, що потребує від них знань про способи її подання в електронному вигляді, технології зберігання та передавання за допомогою комунікаційної мережі Інтернет.
Присутні з’ясували,  що існує більш зручний і ефективний засіб пошуку необхідних відомостей. Це так звані  пошукові системи. Пошук в таких системах відбувається за допомогою введених користувачем ключових слів. У процесі пошуку оформлюється сторінка з результатами. Результатом такого пошуку є URL адреса, де знаходиться документ, який містить введені користувачем ключові слова.
У Всесвітній мережі діють спеціальні пошукові системи, за допомогою яких можна миттєво знайти інформацію практично на будь-яку тему. До таких серверів належать: Google, Explorer, Mozilla Firefox, Яндекс, МЕТА Україна та багато інших.
Користувачі  можуть відвідувати віртуальні музеї, читати енциклопедії, художню та наукову літературу, користуватись онлайновими перекладачами та словниками, слухати музику, дивитися відео та «живі» трансляції з веб-камер.
На початку заняття користувачам було запропоновано пригадати основні інформаційні і комунікаційні послуги мережі Інтернет, які є джерелами для одержання інформації, довести, що кожний із них може стати середовищем пошуку потрібних даних.
Вперше потрапляючи на сторінки незнайомого пошукового сервера, слід в першу чергу прочитати його опис і правила користування, а також вивчити засоби і можливості пошуку.
Під час проведення практичного заняття користувачі  навчилися орієнтуватися в інформаційному просторі мережі Інтернет, ознайомилися з механізмами пошуку інформації, навчилися використовувати інструменти для організації пошуку в базах даних, будувати запити і правильно оцінювати знайдену інформацію, уточнювати пошуковий запит, отримувати потрібну інформацію із першоджерел.
Проведені практичні заняття - це надзвичайні можливості для саморозвитку користувачів, які допоможуть  правильно з користю  проводить багато часу в Інтернеті шукаючи нову, пізнавальну, цікаву та захоплюючу інформацію,  матеріали для презентацій, рефератів, використовувати Інтернет-пошту та чати, тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар