середа, 12 березня 2014 р.

День памꞌяті «Спасибі Вам, за мир за спокій, за те, що захищали рідний край»


(до Дня визволення міста Новоукраїнка та району
від німецько-фашистських загарбників)
   17 березня наше місто відзначає одну з героїчних, і водночас трагічних сторінок в історії нашого народу – 70-ту річницю визволення  міста Новоукраїнки  та району від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни.
      Ми відзначаємо це величне для всіх нас свято, славлячи героїв, що здолали страшні труднощі війни заради звільнення рідного міста та району.
В тому страхітливому вогнищі війни народилось багато героїв. Їх подвиги стали легендою і вічно житимуть у народній пам’яті. Адже практично немає жодного населеного пункту в районі, де б не пролилася кров визволителів, а братські та одиночні могили, пам’ятники і скромні обеліски постійно нагадують про незабутні березневі дні 1944 року.
       Вшановуючи ювілейну березневу дату Новоукраїнська центральна районна бібліотека провела годину памꞌяті «Спасибі Вам, за мир за спокій,
за те, що захищали рідний край». Віддати данину пам'яті знаменній події прийшли учні  Новоукраїнської гімназії №7.
      Присутні мали можливість почути цікаву розповідь директора Краєзнавчого музею Новоукраїнського району М. Гаращенка  про заснування міста,про  роки війни та визволення, а також про відбудову району. Звучали рядки спогадів з листів ветеранів-визволителів. Пꞌятикласники з цікавістю переглянули відеопрезентацію «Визволителі  міста Новоукраїнка та району» з коментарями бібліотекаря.
      
На тлі розповіді про звільнення міста емоційними вкрапленнями звучали вірші, декламовані школярами. В урочистій тиші тривожно пролунало повідомлення Левітана про початок Великої Вітчизняної війни. Нікого не залишили байдужими тематична книжкова виставка "Шляхами болю і перемоги ".
      Велика Вітчизняна війна українського народу проти фашистських загарбників – страшна війна минулого століття – пекуча рана, яка болить і досі чи не кожній родині в Україні. Воїни – переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожен клаптик рідної землі до останнього подиху, вистояли і перемогли.
Честь їм і всенародна шана, живим! Вічна слава і памꞌять загиблим!


Немає коментарів:

Дописати коментар