понеділок, 14 квітня 2014 р.

«Куріння чи здоров'я - обираємо самі»


Клуб «Підліток»
"Люди впускають ворога
 в свої вуста, і він викрадає їх мозок"
В. Шекспір
Про шкоду тютюнопаління  говорять багато. Проте неспокій  лікарів, педагогів, бібліотекарів викликаний поширенням цієї згубної звички, зростає, оскільки поки що значна кількість людей,  не вважають куріння  шкідливим для здоров’я.

         Результати досліджень свідчать про те, що багато людей набули шкідливих  звичок у підлітковому віці. Тиск з боку товаришів  і бажання бути схожими на дорослих спонукають молодих людей до паління. 

З метою формування у підлітків правильного уявлення про здоровий спосіб життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих і профілактики паління, в рамках заняття клубу «Підліток» бібліотекарем був проведений  урок - дискусія «Куріння чи здоров'я -  обираємо самі » для  учнів 7 класу ЗШ№6.  

Керівник клубу звернула увагу дітей  на те, що шкідливі звички і школяр несумісні. Шкільні роки – це роки фізичного та розумового зростання, тому організму потрібно багато сил, щоб упоратися зі всіма навантаженнями. Паління ж уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. У 12 – 15 років підлітки, які палять, скаржаться на необхідність відпочинку в разі фізичних навантажень; число неуспішних зростає в тих класах, де більше учнів палять. 

Спілкування з дітьми супроводжувалося мультимедійною  відеопрезентацією про шкідливість тютюнопаління  на організм людини.

 Школярі під час заходу виявляли неабияку активність і зацікавленість. Приємним є той факт, що по закінченню заходу учні висловили своє негативне відношення  до тютюнопаління. Вони зрозуміли, що потрібно орієнтуватися  на здоровий спосіб життя, і для того, щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнювати осмисленими заняттями. Адже недарма кажуть: «Хто хоче що – небудь зробити, шукає засоби. Хто не хоче робити нічого, шукає причини». Чим цікавіше, змістовніше буде дозвілля, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками.

Всім нам потрібно пам’ятати: здоров’я, радість життя і щастя – в руках кожної людини!

Немає коментарів:

Дописати коментар