понеділок, 14 квітня 2014 р.

Літературно - музична композиція «Сяйво української душі»


Заняття клубу «Ліра»

Той, хто хоч раз у житті співав «Червону руту», назавжди запам’ятав відчуття радості, яке охоплює душу від правдивих і щирих слів. Завдяки цій пісні світ дізнався, яка чудова країна є в Європі, якою прекрасною мовою там співають про кохання. Для українців, розкиданих по всьому світу, «Рута» стала джерелом наснаги і віри в світле майбутнє рідної землі.

Автор, буковинець Володимир Івасюк, написав цю диво-пісню, коли йому було всього 21 рік. Він плідно працював, створював нові шедеври, які виводили нашу пісенну творчість на простори світу. Автор ста семи пісень, п'ятдесяти трьох інструментальних творів, музики до двох спектаклів. Був професійним медиком та скрипалем, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі. Майстерно виконував свої пісні. Володів образотворчим талантом, був неординарним художником, захоплювався фотографією і кінозйомкою.  А на 30-му році його позбавили життя, і довгі роки замовчували правду. Пісні його також були заборонені, але вони жили і житимуть в народі вічно.

4 березня  цього року виповнилося  65 років від дня народження Володимира Івасюка . Вшановуючи пам’ять відомого українського поета, композитора, співака в центральній районній бібліотеці була проведена літературно - музична композиція «Сяйво української душі»(заняття клубу «Ліра»).

До багатогранної творчої спадщини лауреата Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, Героя України долучились учні  8 кл. гімназії №7.   На фоні слайд -презентації  бібліотекар  розповіла  про життєвий та творчий шлях композитора.     Творчий портрет ювіляра доповнили тематичний відеоряд:  лунали незабутні та вічно молоді пісні композитора “Водограй”, “Червона рута”,  “Я піду в далекі гори» у виконанні автора, які були знайдені серед музичних ресурсів Інтернету.        Фінальним акордом заходу стала славнозвісна Івасюкова “Пісня буде поміж нас”.

 Наприкінці заходу усі присутні заспівали «Червону руту» та переглянули відеоролик, де  у виконанні Зінкевича, Яремчука та Івасюка звучала «Червона рута».

Життєвий і творчий шлях талановитого композитора трагічно обірвався, але лишилися його пісні талановиті,  хвилюючі, сучасні. Як і в момент їх створення,  музичні записи пісень повернули учнів у дивосвіт предковічних традицій свого народу,чарівної природи рідної землі.   На піснях Володимира Івасюка виростали не лише нові таланти української естради, а й свідомі патріоти рідного краю.

Володимир Івасюк прожив лише тридцять років. Але ті роки були напрочуд змістовні, осяянні мрією про добро і красу на землі.

У житті він мав щастя від творчості і від того, що зла нікому не чинив, нікому не заздрив і невтомно працював для своєї доби і рідного народу.  Ну, а пісня? Його пісня  Є І БУДЕ ПОМІЖ НАС!
    Коли поїдеш любий, друже,

    Із краю гір, шовкових трав,

    Візьми з собою, мою пісню –

    Я в неї щастя наспівав.

                          В. Івасюк

Немає коментарів:

Дописати коментар