середа, 23 квітня 2014 р.

Кіномандрівка «Життя як кіно, кіно як життя»

Засідання мистецького клубу «Ліра»
«Життя — це трагедія, коли бачиш його великим планом, і комедія, коли дивишся на нього здалека»  (Чарлі Чаплін)
Його називають по-різному: великий актор, справжній гуморист, перший вчитель, диво, шедевр, геніальний художник, єдиний геній в кіно. Ми його знаємо, як справжнього майстра німого кіно. Саме тому до 125-річчя від дня народження американського актора та режисера Чарльза Спенсера Чапліна районна бібліотека провела  кіномандрівку «Життя як кіно,   кіно як життя» (чергове засідання мистецького клубу «Ліра» ) з дев’ятикласниками  ЗШ №6.
  Чи достатньо ви знаєте про життя і творчість Чапліна? Чи, можливо, вас цікавлять більш пікантні подробиці? Знайти відповіді на ці та  інші питання  бібліотекар спробувала в слайд-презентації  «Великий комік німого кіно».
З самого дитинства доля не була прихильною до маленького хлопчика. Та по життю він ішов з усмішкою та жартами. Як сталося так, що виходець із бідної родини став відомим в усьому світі?
Свій знаменитий костюм – маленький капелюх, тісний піджачок, мішкуваті штани й величезні черевики – Чаплін одягнув у лютому 1914 року на зйомках фільму «Неймовірно скрутне становище Мейбл». Кумедний образ він доповнив маленькими вусиками, а також ходою, яку він перейняв у старого на прізвисько Чудило Бінкс, який доглядав коней у шинку його дядька Спенсера.    Про свій новий образ Чарлі Чаплін говорив таке: «Він дуже різний. Він – і волоцюга, і джентльмен, і поет, і мрійник. А взагалі, це самотня істота, яка мріє про красиву любов та пригоди».  Бібліотекар представила  старшокласникам цікаві   факти з життя  великого коміка, познайомила з унікальною книгою «Моя биография», написаною Чарлі Чапліним,  а також   учні продивились відео: «Миттєвості XX століття - Чарлі Чаплін»,  «Легенди світового кіно. Чарлі Чаплін».
Немає в світовому кінематографі іншого актора, слава якого була б такою ж великою і тривалою. Визнаний як один з найкращих коміків в історії світового кіно, тричі нагороджений премією «Оскар». Майже півстоліття з'являвся Чарлі Чаплін на екрані, викликаючи захоплення глядачів і критиків. За цей час зійшли і згасли тисячі інших зірок, а він продовжував залишатися улюбленцем публіки. Його наслідують досі, хоча за останнє сторіччя кіно кардинально змінилося. Воно стало кольоровим і  звуковим, проте образ великого Чапліна залишається впізнаваним і близьким людям дотепер.
Мир смеха, мир печали,

 Мир надежды, мир потерь,

 Твой мир, наш милый Чарли,

 Вновь нам открывает дверь.

 Не стерео цветное,

 А на пленке на простой

 Живет кино немое

 Столько лет твоей судьбой.

Немає коментарів:

Дописати коментар