понеділок, 28 квітня 2014 р.

Подорож по сайтах Інтернету «Якщо ти обрав професію…»Перед кожною людиною у певний період життя постає нелегке завдання вибору: ким бути? Вибір професії – відповідальний крок у житті людини. Тому професію слід обирати свідомо, з урахуванням нахилів та здібностей, особистих і громадських інтересів.
Саме тому бібліотекарями в інформаційному центрі бібліотеки було проведено подорож по сайтах Інтернету «Якщо ти обрав професію…».  З метою допомогти старшокласникам зробити правильний крок на шляху до професійного самовизначення,  формування готовності учнів до свідомого та виваженого вибору професії, підготовки до активного трудового життя; визначення професійних інтересів; розширення уявлення учнів про професії, їх типи, якості необхідні для різних типів професій.
Бібліотекар наголосила, що щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту.
Тому одне з основних завдань Інтернет – центру  допомогти відповісти на всі питання , забезпечити оперативний доступ читачів до  різносторонньої інформації.
Присутні насамперед дізналися, що  для початку потрібно визначитись з чого необхідно починати вибір професії? Перш за все, потрібно ознайомитись із алгоритмом вибору професії (Див. Алгоритм вибору професії http://kariera.in.ua/ua/dovidka/howto/algo/ ), потім – класифікаціями професій (Див. Класифікація професій http://www.dk003.com/), далі – визначити свої можливості за відповідними психодіагностичними методиками (Див. Визначення своїх можливостей стосовно професії http://kariera.in.ua/ua/dovidka/howto/test/ ) і на кінець врахувати помилки при здійсненні свого вибору (Див. Помилки при виборі професії http://kariera.in.ua/ua/dovidka/howto/mistake/)
Бібліотекар розповіла, що в Інтернеті є багато ресурсів, де можна знайти потрібні сайти,  розроблено безліч методик і методів, щоб допомогти людині з вибором.            
Учасники заходу ознайомилися із  списками сайтів  на яких є корисна  інформація про різні професії , які б допомогли їм визначитися з вибором професії.
 Підбір сайтів допомагає в освоєнні  фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності ,можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду.
               З метою кращого задоволення потреб користувачів  бібліотекар також ознайомила присутніх з сайтом « Інформаційна система «Конкурс» , який має на меті всебічно ознайомити абітурієнтів  з Інтернет джерелами з даної теми. Тут зібраний та упорядкований весь матеріал та рекомендований  всім, хто виявляє інтерес до вступної кампанії 2014 року, тут матеріали систематизовано за розділами:
 - вибір професії;
 - система освіти України;
 - зовнішнє незалежне оцінювання в Україні;
 - вищі навчальні заклади України;
 - коледжі, технікуми України;
 - навчання за кордоном.
         Завдяки проведеному заходу присутні зрозуміли, що вибір професії – тривалий пошук і його необхідно правильно організувати. Тому бібліотекарі допомагають  кожному бажаючому, зробити правильний вибір у житті, адже існує багато цікавих, творчих, необхідних професій, тобі лише потрібно вибрати ту, яка до душі, яка зробить тебе щасливою людиною і тут найголовніше – не схибити!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар