вівторок, 29 квітня 2014 р.

"Торгівля людьми: проблема століття”«Торгівля людьми є злочином,

який порушує права людини»
                                 Террі Девіс
Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.
Новоукраїнська центральна района бібліотека на прохання ДНЗ ПТУ №40 провела позапланову годину застереження , присвячену  темі "Торгівля людьми: проблема століття”. Основна мета засідання, ознайомлення  учнів училища з  работоргівлею, як  з однією з найбільш болючих соціокультурних проблем України та світу. Бібліотекар , керівник клубу «Підліток» інформувала про основні проблеми та помилки, що виникають у громадян України, які виїзджають за кордон, стають «живим товаром»і  і потрапляють в рабство. Для глибшого засвоєння інформації, увазі учасників , бібліотекарі підготували мультимедійну презентацію «Тенета работоргівлі», а також  різноманітні брошури, пам’ятки та експрес-інформації: "Порядок в’їзду-виїзду громадян України за кордон ”,
"Куди можна звернутись по допомогу за кордоном”, "Методи та засоби вербування трафікерами ” та інші. Юнаки та дівчата під час заходу розглядали випадки, коли дорослі та молодь потрапляли до рук трафікерів. Учні знаходили помилки у вчинках героїв, разом складали свій варіант розвитку подій при дотриманні всіх правил безпеки при виїзді за кордон.
На завершення   учасники зустрічі були поінформовані щодо багатоканальної телефонної  системи  державних структур та громадських організацій, які надають допомогу та підтримку з проблем попередження торгівлі людьми в різних її проявах та  переглянули уривки з документальної стрічки «Правда про торгівлю людьми».Немає коментарів:

Дописати коментар