понеділок, 28 квітня 2014 р.

Урок пам'яті «Чорний біль над білим цвітом»


Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголом-шила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне по-коління. Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 28 років не втихає у нашій свідомості. Від аварії на ЧАЕС в Україні постраждали мільйони чоловік. Ця трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве дерево багатомільйонного народу.
До цієї чорної дати в Новоукраїнській центральній районній бібліотеці було проведено урок пам'яті «Чорний біль над білим цвітом» для учнів 8-А класу ЗШ №6.
 Перед присутніми виступила бібліотекар, яка зазначила, що трагедія, яка сталася 28 років тому, має бути пересторогою для людства, уроком не тільки для нинішнього покоління, а й для майбутніх. Вона розповіла присутнім про причини Чорнобильської катастрофи, про негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища.
Почесний гість заходу, ліквідатор аварії на ЧАЕС Дробот Сергій борисович, пригадав історію Чорнобильської трагедії, поділився спогадами про ті страшні роки та особисту участь у ліквідації наслідків аварії.

На заході присутні ознайомилися з книжковою виставкою у бібліотеці «Чорнобиль – заграва над Прип'яттю», увіковічили всіх померлих хвилиною мовчання, а також мали змогу переглянути документальний фільм під назвою : «Битва за Чорнобиль».
 Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи. У ході організованого заходу було привернуто увагу громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар