четвер, 8 травня 2014 р.

Урок пам’яті «Стоять обеліски і на них імена, які вкарбувала навіки війна»


Минають роки…Відлітають у вічність… Але є один день, який ніколи не буде стертий із пам’яті нашого народу. 9 травня 1945 року – дата, яка проголосила визволення нашої країни  від фашистських загарбників і перемогу усього людства над злом війни. Сьогодні ми відзначаємо 69 річницю відтоді, коли над Україною та усією Європою знову зійшло світле сонце миру...
Швидко, мов  весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева,  приходять у світ  нові люди. Але не старіє, не  зникає пам’ять  тих літ. Пам’ять! Гірка пам’ять війни. Вона ніколи   не згасне  у спогадах ветеранів, як свідок  грізних років. Адже  День Перемоги  став  найвищою нагородою тим, хто віддав  своє життя на полі бою.

Працівники центральної районної бібліотеки підготували   урок пам’яті  «Стоять обеліски і на них  імена, які вкарбувала навіки війна»     для учнів 10 класу гімназії № 7.
 Ведучі  свята  згадали  ті  далекі  роки  41-45рр.  ,  небачену  людську  мужність,  шляхи  Великої  Перемоги.  Тяжкою  була  дорога  до  Перемоги,  вона  була  такою  очікуваною  і  бажаною.

На всіх фронтах Великої Вітчизняної - від Баренцевого до Чорного морів, від Бреста до Командорів, Курил і Порт-Артура - пліч-о-пліч з представниками інших народів тоді багатонаціонального Союзу відважно билися з ворогом понад 12 тисяч наших земляків.
Школярі дізнались про подвиг славетних земляків, що прагнули захистити рідну землю від лютого ворога -  Бабенко В. В,  Одиницю В. Д., Чернегу В. Я., Лукашенко О..Є.  та інших;  Згадали  наших земляків ,які піднялись на вершину безсмертної слави і доблесті - стали Героями Радянського Союзу .
Учні мали змогу поспілкуватися із   Зоєю Костянтинівною Лантух  –  жителькою нашого міста,   дитиною війни, яка пережила на собі жахіття війни.
Під час заходу було продемонстровано слайд-презентацію ,  відео мандрівку  доповнили кадри кінохроніки воєнних часів з піснями  «До свидания,  мальчики» ,   « Журавли",   «Свята Перемога». 

Учасникам  свята  була  представлена  книжкова  виставка  « Свято слави, свято честі, свято перемоги»,     доповнювала  виставку  композиція:  солдатська  каска,  фронтові  знімки, солдатський  лист-трикутник,  квіти.

Захід пройшов у теплій  атмосфері.  Всі  присутні  вшанували  пам'ять  тих, хто  навіки  залишився  на  фронтах  війни  хвилиною  мовчання.
Урок патріотичного виховання проведений, щоб поглибити знання та виховати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною свого життя здобув Перемогу, з метою виховання в учнівської молоді патріотичних почуттів, гуманізму, гордості за історичне минуле держави, любові до України.
Сьогодні, на жаль, очевидців Великої Вітчизняної війни стає все менше, а сучасна молодь майже не цікавиться цим страшним і кривавим періодом нашої історії,    мало знає про тих, хто ціною власного життя відстояв свободу нашої Батьківщини, хто врятував Європу від фашистського поневолення. А ці люди жили  поряд з нами – наші батьки,  діди і  прадіди,  і  ми, деколи, навіть не здогадуємося про подвиги, які вони здійснили, про труднощі, які випали на їхню долю. Ми  сподіваємось, що зусилля співробітників нашої бібліотеки допоможуть підліткам усвідомити, якою ціною була завойована ця насправді Велика Перемога.
  Наше завдання – зберегти спогади про ту найжахливішу війну, імена солдатів і донести їх до майбутніх поколінь.       
Немає коментарів:

Дописати коментар