середа, 25 червня 2014 р.

Урок державності «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина в Україні»


Ми – Українці,  народ, який поважає Закон і любить свою Батьківщину.
28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Саме 18 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
На  урок  державності «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина в Україні » бібліотека спільно з з краєзнавчим музеєм Новоукраїнського району   запросила дітей із оздоровчого табору РЦДЮТ  «ЗОРІТ». Мета цього заходу - сприяти поширенню правової культури та освіченості в учнівському середовищі, донести до неповнолітніх законодавчу базу, в якій закріплені їхні права. Під час заходу бібліотекарі  розповіли дітям, про першу Конституцію  Пилипа Орлика, рік Незалежності держави, Конституції  (Основного Закону) , а також  про те,  як «народжуються» закони.  Також пояснили, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. Було  зазначено, що найвищою цінністю є людина, її життя, честь, гідність, недоторканість і безпека.
Кожен учасник заходу  прикріпив собі  українську стрічку, як  символ любові, шани та гордості  за  свою країну.
Підсумком уроку державності , стало те, що доля народу та кожної людини залежить від того, якою буде Конституція, бо всі інші закони, розпорядження не повинні суперечити Конституції. Основному Закону України - Конституції - повинні підкорятися всі, сумлінно виконувати все, що вимагає Закон.
З метою популяризації літератури про основний закон України, до Дня Конституції в бібліотеці організована книжкова виставка "Конституція України – Основний Закон громадянського суспільства і держави.".

Немає коментарів:

Дописати коментар