четвер, 26 червня 2014 р.

Радимо прочитати всім!

«Що б таке почитати?» - часто задаємо ми собі питання. Справді, полиці бібліотек мерехтять палітурками, але як вибрати собі книгу до смаку? Якогось універсального способу вибрати книги, певно, не існує – як то кажуть, на колір і смак товариш не всяк.
А проте ми б хотіли познайомити наших читачів з новими надходженнями  літератури до центральної районної бібліотеки.


Матіос Марія. Жіночий аркан у саду нетерпіння/ М.Матіос - Львів: ЛА "Піраміда", 2011. – 308с.

Письменниця Марія Матіос вважає, що життя кожної жінки - безперервний випробувальний танець: іноді - «вальс», частіше - «гуцулка», зрідка - «танго» чи коли-не-коли «танець живота».
Але традиційно жінки ніколи не танцюють «аркан» - ритуальний, суто чоловічий танець жи­телів гір.
Проте М.Матіос стверджує, що її героїня «затесалась між аркани», і цей «аркан» - не стане «вальсом». Бо така парадоксальна вдача її героїні, яка з однаковою пристрастю щоденно випробовує своє серце на розрив: чи то тримає батіг у руках для лінивців, чи сповідається в любові.
«Жіночий аркан у саду нетерпіння» - поезія справжньої Жінки. Жінки із плоті і крові, жінки, яка вміє бути щасливою «отут і вже».Матіос Марія. Чотири пори життя/ М.Матіос - Львів: ЛА "Піраміда", 2011. – 264с.

Кожна книга Марії Матіос - це наче дзеркало, у якому кожен читач відкриває для себе щось нове, щось, що зачіпає душу.
“Чотири пори життя”-  розповіть про життєвий шлях людини. Дослідження її в період найважливіших дат – життя(народження) і смерті. В романі письменниця ділить життя на періоди, котрі відповідають розділам книги: “Ранок життя”, “День життя”, ” Вечір життя” та ” Ніч”.
Це філософський роман з психологічним відтінком, і як сказала одного разу сама авторка: “Читаючи його, не завадить запастися валер’янкою чи корвалолом…”

Іванцова М. Вітражі: роман / М. Іванцова.-К.: Нора-Друк, 2010.-205с.
Роман "Вітражі" - про сучасних людей, про сучасний Київ. Але події роману історично та географічно знаходяться в межах від початку Другої світової війни до сьогоднення та від Франції на Заході до таборів ГУЛАГу в Казахстані.
 Головна героїня роману - Поліна, млода жінка, перекладачка з французької, яка через проблеми в особистому житті не може зосередитися на перекладі роману Франсуази Саган, вже покійної, але за життя дуже відомої, епатажної французької письменниці. Щоб стимулювати себе до роботи, Поліна починає "копати" біографію авторки, особистість якої зрештою стає їй цікавішою за її творчість. Роман не про Саган, але якоюсь мірою й про неї.
Звичайно, сюжет трішки закручено аби не все здавалося таким простим: тут вам і друг, який виявився зовсім не другом,  тут вам і бабуся - уроджена француженка з таємницею минулого та ремінісценціями постраждалої від сталінського режиму, тут вам і бойова подруга студентських років, яка виникає з туману то там то сям, тут вам і Франсуаза Саган, яка з’являється в епізодах мемуарів, додаючи сюжету «шарму».
Міла Іванцова пише для звичайних людей, а не літературних критиків. "Вітражі" сподобаються широкій аудиторії. Годі тут шукати філософських рефлексій, зате є цікаві людські історії. Читається легко і швидко.


Роздобудько І., Мандрівка без сенсу і моралі / Ірен Роздобудько. – К.: Нора-Друк, 2011. – 192 с. – (Мандри).
 Якщо ви любите чи плануєте подорожувати, або просто хотіли б знати про світ не лише з Вікіпедії чи туристичних буклетів, а з «перших вуст» і значно глибше, тоді ця книга для Вас.
 Це своєрідна книга-путівник української сучасної письменниці Ірен Роздобудько, присвячена 10-ти країнам: Фінляндії, Швеції, Хорватії, Єгипту, Малайзії, Греції,Чехії, США, Ізраїлю та Мальті. Ви спитаєте: «Чому саме ця книга?» Тому що кожна книга цієї письменниці – це відкриття, це хороший стиль, прекрасна українська мова та непередбачуваний сюжет.
 Конкретно ця книга відкриває двері «до іншої реальності», завдяки цій книзі ви перестрибнете «часову прірву і потрапите у невідоме». Кожну історію пані Ірен завершувала такою собі «фішкою»-додатком, у якому для українських гурманів чи любителів покуховарити містяться рецепти іноземних страв, які можна приготувати в наших домашніх умовах; а для інтелектуалів – імена письменників (лауреатів-Нобелівської премії,або улюблених пані Ірен), які творять обличчя тої чи іншої країни».
 А ще,вперше саме тут, у книзі ви зможете переглянути цілий фото-розділ із 32 світлин, на яких Ірен Роздобудько то за славнозвісною Нобелевською трибуною, то з аквалангом на дні Червоного моря, то на фоні мальтійського храму, що його вважають «енергетичним центром Землі».
 Насолоджуйтесь!

Роздобудько І., ЛСД. Ліцей слухняних дружин/ Ірен Роздобудько. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 320с.: іл.
Відкриваючи кожну нову книгу Ірен Роздобудько, ніколи не знаєш, чого сподіватися. І щоразу залишається відчуття: оця — найкраща. От і кажу: «Ліцей слухняних дружин» — найкраща. Ірен не одного з нас витягла з трясовини хандри, депресії, емоційного паралічу. Ніби простий текст — і раптом знаходиш точку відліку, аби жити. В книжці достатньо і гумору, і драми. Легко читається.
Сюжет нового роману Ірен Роздобудько розгортається навколо ліцею в якому виховують молодих дівчат. Ці дівчата в майбутньому стануть ідеальними дружинами, але тільки для тих, хто заплатить за них найвищу ціну. Дівчина на ім’я Пат – вихованка цього ліцею, яку переконують: усе, що відбувається за межами закладу, не варте уваги, а справжнє життя полягає у покірному служінні своєму майбутньому чоловікові. Та випадкове знайомство із саксофоністом, який завітав до їхнього закладу під час розслідування вбивства однієї з вихованок, відкриває їй очі: те, чому їх навчали, насправді омана, існує інше життя – вільне та прекрасне. Намагаючись відборонити свою свободу, вона втікає з закладу й опиняється на вулиці, до якої зовсім не пристосована. Чи зможе вона вижити у світі, про який нічого не знає?

Ігнатова, Н. Диваки: романтична історія для дорослих дітей / Ната Ігнатова. - Донецьк: ПП «ЦСО», 2012. - 288 с.

Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються.

Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.

Ігнатова Н. Миттєвості буття / Н. Ігнатова. - Донецьк : ПП “ЦСО”, 2012. - 352 с.
Героїв книги «Миттєвості буття» можна любити, їх можна наслідувати, ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слова, вчинки, погляди, але залишатися байдужими – неможливо. Адже недаремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: «От диваки!»
Книга висвітлює проблеми сучасної молоді, а в ній читачі зустрінуться з уже знайомими героями повісті «Диваки».
Усіх бажаючих запрошуємо відвідати бібліотеку і ознайомитись з новими надходженнями.  Захоплюючого читання, дорогі друзі! 
Хай ваше літо буде книгами зігріте!

Немає коментарів:

Дописати коментар