середа, 3 вересня 2014 р.

Перший урок «Україна – єдина країна»
Кожен народ, кожна людина має свої святині. Для нас, українців, найбільшою святинею є наша родина. Родина – це не тільки наша сім’я, це наша Батьківщина – Україна.


                 Від Карпатських смерек до Таврійських степів-

                 Україна моя, тут дід-прадід мій жив.

                 крізь Поліські льони, моря Чорного бриз

                 пролягає наш шлях на могутній Донбас.

                         

Першого вересня в усіх школах країни відбувся перший урок,  тема якого цього року – «Україна – єдина країна». 
  


За  традицією перший урок відбувся і   в читальній залі районної бібліотеки. Підготували його працівники бібліотеки спільно з  учнями 11-х класів ЗШ №6 ( класні кер. Гальченко Л.В., Плігіна О.В., педагог-огранізатор Андріяш Н.М.)


Це урок патріотизму, єдності українського народу,  присвячений  Небесній сотні, що полягла на Майдані,  піднебесним сотням, які загинули на Сході, боронячи волю, незалежність і єдність нашої держави, воїнам України, які продовжують захищати нашу Батьківщину.


Ведучі Ярослав Доценко та Аліна Плігіна  розповіли про шляхи українського державотворення із  середини  ІХ століття, часу коли була утворена нашими предками нова могутня держава – Київська Русь, та до часу проголошення Акту про незалежність України, який завершив тисячолітні прагнення українського народу до волі, до створення своєї суверенної держави.


Про Кіровоградську область, як частину України, її енергетичний потенціал повідомила присутнім вчитель географії ЗШ №6 Гальченко Л.В.

Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули  вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з терористами та російськими  сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави.     Про це була розповідь воїнів - земляків  які воюють в зоні АТО, а нині знаходяться у   відпустці Анатолія Стазілова  та Павла Нетюхайла.

Учні підготували розповідь про  Валентина Лихоліта – керівника клубу Відвага, голову районної Спілки ветеранів Афганістану,  колишнього афганця, а нині заступника командира батальйону «Айдар».

Вже четвертий місяць поспіль Кіровоградщина, як і вся країна  прощається зі своїми героями.  На офіційному сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації оприлюднено прізвища загиблих в ході антитерористичної операції, серед яких імена сержанта-контрактника 3-го окремого полку спеціального призначення Максима Бендерова - майстра спорту України з панкратіону  про якого  підготували повідомлення учні та новоукраїнця,  підполковника Мамадалієва  Володимира Гаїбовича. 
Спогадами про свого однокласника, шкільного товариша, близького друга Володимира Мамадалієва поділився з присутніми міський голова Корінний О.О.  Він також  разом з громадським активістом, волонтером Андрієм Ратушним закликав включитись  в благодійний рух жителів міста по збору допомоги українським військовослужбовцям.

Урок був просякнутий духом патріотизму, безмежної вдячності присутнім воїнам  та воїнам, які наразі є на передовій, яка переростала неодноразово в щирі оплески старшокласників.

Доповнювали захід – мультимедійна презентація «Україна – єдина країна» ,  патріотичні відеоролики, інформаційні викладки «Єдина країна – єдиная страна» та «Нові часи – нові герої», думки учнів з приводу того,  що для кожного з них означають слова «Я  українець».


Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою. Тож,  не ділімо Україну ні за якими ознаками:  різні береги,  сторони світу,  регіони,  бо вона – єдина,  одна родина,  одна сім’я.

По закінченню заходу біля приміщення бібліотеки був проведений патріотичний флешмоб.
Немає коментарів:

Дописати коментар