пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Краєзнавча мандрівка «Рідне місто своє пізнаємо»

Вже стало доброю традицією з нагоди святкування Дня міста Новоукраїнки проводити в бібліотеці тиждень краєзнавчої тематики.
Тож і цьогоріч в читальній залі поновлено матеріали краєзнавчої виставки «Я до тебе мій краю, моя Батьківщино,  незрадливу любов крізь віки пронесу»            та оформлено   інформаційну викладку «Нові часи  - нові герої», про наших земляків , які воюють в зоні АТО ; відбулась зустріч з місцевими художниками та  знайомство з їх творчими доробками.
Для тих, хто не байдужий до свого рідного краю, до сьогодення нашого міста, людей, природи, поезії і українського слова бібліотека   організувала і провела     краєзнавчу мандрівку «Рідне місто своє пізнаємо».

 Саме з цією метою напередодні  Дня міста працівники бібліотеки   завітали до ЗШ №6.  Завдяки сучасним технологіям  учні 8-го і 10-Б здійснили  віртуальну мандрівку  містом.
Мальовничі куточки Новоукраїнки, її історичне минуле,  промисловість і сільське господарство  учням було презентовано через  мультимедійну презентацію         «Мальовнича Новоукраїнщина».        Молоде покоління новоукраїнців дізналося багато нового про своє місто: це і   місцевість Екзампай,  вершина якого з позначкою 269 метрів над рівнем моря знаходиться біля села Вільні Луки. Це узвишшя серед степів і було центром скіфського Космосу, де нібито стояв священний казан царя Аріанта.   Це  і шанець Павлівськ, і поселення Новопавлівськ.  Це  також і символіка нашого міста, і заповідні куточки Новоукраїнки, і сучасне місто.  І  люди, які живуть і працюють  в нашому місті і роблять його ще кращим.
Учням також було презентовано проект «Письменники- земляки степового краю», книги та буклети краєзнавчої тематики. Увагу присутніх було звернуто на  книги поетів – земляків, зокрема книги місцевого краєзнавця, учителя історії, директора Новомиколаївської ЗОШ Ковирьова А.І. : «Новоукраїнщина: історія і сучасність», «Нарис з історії Новоукраїнського краю», «Війна. Новоукраїнка: 1941 – 1945 рік» та інші. Також  учні познайомились з новими збірками місцевого поета  Олександра Антоненка, які він присвятив до Дня міста   - вже відомі свої вірші, і зовсім свіжі творіння, яких не бачив ще жоден читач. Серед них чудові ліричні поезії, присвячені рідному місту.
На завершення цієї зустрічі було проведено краєзнавчу вікторину   «Відкрий для себе рідне місто». Запитання вікторини були цікавими, відповідаючи на них,  учні пригадували  історію краю,  видатних людей, які жили і працювали в нашому місті.
Кожному, хто доторкнувся серцем до нашого міста, обов’язково западе в душу його краса, історія, привітні люди.    Бо наше місто має, крім славної історії, ще й молодечий запал і яскраві перспективи.
Перегортаючи сторінки краєзнавчої мандрівки,  учні зрозуміли, що їм в майбутньому зберігати і примножувати історію свого міста. У ці дні кожен з нас відчуває себе частиною великої родини. Це свято об'єднує усіх, кому дорогий рідний край.
Нині Новоукраїнка, як і вся Україна, щиро вболіває за долю нашої державної незалежності. Ми зіткнулися з підступним ворогом, якого донедавна вважали своїм другом і братом. Але українці – велика європейська нація, дух якої ще ніколи не був на такій висоті. Єдина Україна обов’язково переможе кремлівського агресора. Мир і процвітання неодмінно прийдуть, і наша країна гідно постане в колі могутніх світових держав. І нині кращі його сини – в лавах захисників Вітчизни.


Тож всім  нам перш за все мирного неба і міцного здоров’я, злагоди і достатку в родинах, непохитної віри в перемогу над агресором.  Із Днем народження,  рідне місто!

Немає коментарів:

Дописати коментар