понеділок, 22 вересня 2014 р.

Краєзнавча година «Від Путивля до Карпат»22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави.
Патріотичний рух розгорнувся на території України, окупованої фашистською Німеччиною, з самого початку Великої Вітчизняної війни.     
З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.,   патріотичного виховання молоді та підростаючого покоління, до 70-річчя  визволення України    в    ЗШ № 6 з учнями 10-го кл. проведено краєзнавчу годину «Від Путивля до Карпат ».
На території України діяла величезна партизанська армія — 55 з'єднань, майже 2 тис. загонів та самостійних диверсійно-розвідувальних формувань, в яких воювало понад 500 тисяч партизанів. Разом пригадали відомих командирів великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Федорова А.Ф., Строкача Т.А.
На заході учням  розповідалось про партизанський рух на території України та рідного краю під час Великої Вітчизняної війни, який виник на Кіровоградщині вже на першому році війни, про підпільні організації на окупованих територіях.  
На території України діяла величезна партизанська армія — 55 з'єднань, майже 2 тис. загонів та самостійних диверсійно-розвідувальних формувань, в яких воювало понад 500 тисяч партизанів.
Разом пригадали відомих командирів великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Федорова А.Ф., Строкача Т.А.  
На Кіровоградщині було створено та діяло 20 партизанських загонів і одне партизанське з’єднання, що складалося з 7 партизанських загонів. Окрім партизанського руху, на теренах Кіровоградщини було організовано також 26 підпільно – диверсійних груп, які проводили значну роботу як у м. Кіровограді, так і районах області.
Бібліотекар ознайомила присутніх з літературою стосовно тематики заходу.
Костянтин Врадій під псевдонімом Берест пише книги про свою бойову молодість, згадує в них багатьох своїх земляків, які ризикували життям або поклали його на вівтар Перемоги. Вийшли в світ більше десяти  таких книжок – "Дівчина з Родниківки", "Ім’я на обеліску",

"Нас водила молодість" та інші. Тут і власні оповідання Костянтина Тимофійовича, і спогади колишніх партизанів та розвідників, фотографії та архівні матеріали. Словом, Врадій створює своєрідну енциклопедію партизанського і визвольного руху на Кіровоградщині. Костянтин Врадій – один із учасників підпільного руху на Кіровоградщині. Війна застала його 16-річним хлопцем у рідній Новоукраїнці. Там же він пішов у підпілля.
Особливо зацікавила молодь  розповідь про підпілля в нашому місті. Керував молодіжною організацією  в Новоукраїнці Володимир Поповкін. Відносилась вона до розвідувальної групи 3-го Українського фронту, яку очолювала Ксенія Троїцька, відома ще й як Валентина Богомолова.  Іншу таку групу, в Новоукраїнці, очолювала розвідниця другого розвідвідділу 2-го Українського фронту Абалова. Те, що в Новоукраїнці працювали розвідувальні групи від двох фронтів, свідчить про стратегічне значення цього населеного пункту, де перетинались два залізничних напрямки та автошляхи. Радянську розвідку, зрозуміло, цікавило пересування ворожої військової сили, вантажів. Очолювана Поповкіним, молодіжна організація налічувала близько тридцяти чоловік .І всі вони були готові віддати своє життя за свою родину, рідну домівку, Батьківщину та свободу...

     Година пам'яті відкрила юнакам та дівчатам ще одну героїчну сторінку нашої історії,   розширила знання учнів про партизанський рух в Україні та в рідному місті, героїв партизанського руху, повагу до історичного минулого нашої Батьківщини; любов до України, пошану до ветеранів війни.
На абонементі для користувачів  бібліотеки влаштовано книжкову виставку "Подвиги народних месників", де представлені книги військової тематики, мемуари, спогади, художні твори.   Виставка користувалася популярністю, присутні цікавилися представленими книгами.

Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму. Уроки Великої Вітчизняної війни вчать нас згуртованості та єдності у боротьбі з загрозами, що особливо актуально  сьогодні. Тільки разом, об'єднавши зусилля всієї світової спільноти, ми зможемо ефективно протистояти тероризму, війні з ворогом.

Немає коментарів:

Дописати коментар