четвер, 30 жовтня 2014 р.

70-та річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників


«Історія – це свідок минулого, світло
 істини, жива пам`ять»
 Цицерон.


     28 жовтня 2014 року – День 70-ї річниці визволення  України  від німецько-фашистських загарбників. Саме в цей день у 1944 році було  покладено кінець  поневоленню нашої землі нацистами, злодіянням, які чинили загарбники на території країни. 
    Відзначаючи цю дату, своєю пам'яттю, ми повертаємося до тієї фашистської окупації, яка тривала 1225 днів до осені 1944 року. 70 років тому Радянський Союз здобув велику перемогу, яка звільнила Україну від окупантів.
    Із цієї нагоди  Новоукраїнська центральна районна бібліотека провела такі заходи:


28 жовтня бібліотекарі спільно з бібліотекарями ДНЗ ПТУ №40 провели історичний хроноскоп «Є в пам'яті і біль, і вдячність» для учнів  училища.


Бібліотекарі  розповідали учням про початок Великої Вітчизняної війни, про найважливіші наступальні операції на території України  та про основні етапи визволення українських земель від коричневої чуми в 1944 році. Згадали, також, воїнів-українців, що зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих в роки війни. На заході звучали пісні та вірші часів Великої Вітчизняної, демонструвалися уривки кінохроніки, що висвітлюють героїчний подвиг воїнів Червоної Армії під час визволення України від німецько-фашистських загарбників.


29 жовтня на уроці мужності  "А в серці вічний слід війни" бібліотекар разом з учнями 6-го класу Новоукраїнської гімназії №7 поринули в історичне минуле цієї героїчної події.

На захід був запрошений директор Краєзнавчого музею Новоукраїнського району Гаращенко Микола Олексійович, розповідь якого особливо зворушливо була сприйнята молоддю. Говорячи про героїчні і трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної війни, роль у цій перемозі багатонаціонального радянського народу, висловлюючи шану й повагу воїнам фронту, хвилиною мовчання вшанували полеглих солдатів. Також присутні переглянули фрагменти документальних фільмів, що є своєрідним літописом Великої Вітчизняної війни. Адже вони не тільки джерело інформації, яке допомагає краще знати історію, а й дають можливість відчути атмосферу і дух подій 70-річної давнини.Після закінчення заходу на запрошення директора музею всі присутні разом здійснили екскурсію в Краєзнавчий музей Новоукраїнського району, де у  відділі Великої Вітчизняної війни представлена  виставка артефактів часів Великої Вітчизняної війни пошуковця-аматора Анатолія Карабулі.
        Також у читальній залі  бібліотеки оформлено  книжкову виставку "Переможний салют України".

      Тож, схиляємо низько голови перед визволителями і, як ніколи, відчуваємо відповідальність  перед нашими батьками і перед нашими дітьми.  Ми мусимо не втратити здобутий для нас мир і примножити надбання задля гідного майбутнього країни. У непрості часи сьогодення бажаємо всім здоров’я і витримки, щоб небо над нами завжди було чистим, а рідні та близькі завжди були поруч!Немає коментарів:

Дописати коментар