четвер, 16 жовтня 2014 р.

Літературно – історична година «Україна – козацька земля»


14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва згідно Указу Президента України від 7 серпня 1999р. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.
 Свято  Покрова Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами про тих хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків. Таким чином,  Покрова святкується в нас не тільки як релігійне, а й як національне свято.
Кожна  людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією. Сьогодні  зростає інтерес багатьох людей до нашої історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному  житті.
Так, в день святкування  Дня українського козацтва,  бібліотекар  Новоукраїнської центральної районної бібліотеки провела   літературно – історичну годину «Україна – козацька земля» для учнів ДНЗ ПТУ №40 . Мета заходу – згадати епоху козацтва, яка створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури, сприймати козаків як символ мужності, честі, людської і національної гідності.  Бібліотекар звернула увагу присутніх на те, що, українське козацтво, як унікальне явище світової історії протягом кількох століть відігравало провідну роль в історії українського народу,також розповіла про видатних представників українського козацтва: : Богдана Хмельницького, Данила Нечая, Івана Сірка, Івана Мазепу,
Івана Богуна, Петра Калнишевського, а також ознайомила юнацтво з традиціями і звичаями козацтва.  Учні дізналися про те, чому українське козацтво вважає святу Покрову своєю заступницею і покровителькою. Доповнили розповідь бібліотекаря виступи учнів, що читали поезію українських поетів присвячені славному козацькому лицарству.
В кінці заходу бібліотекар разом з учнями підсумували, що козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців.


Немає коментарів:

Дописати коментар