неділя, 9 листопада 2014 р.

9 листопада - День української писемності та мови


День  української писемності та мови – наймолодше свято всіх українців, яке відзначається  9 листопада  з  1997  року.  Наша мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і народна пам'ять, і щирість душі. Мова – це диво, яке ми чуємо від миті свого народження, це душа, що випромінює життєву силу,  це невичерпне джерело, звідки ми черпаємо наснагу, знання і прагнення осягнути всесвіт.
Традиційно, до відзначення дня української писемності та мови  бібліотекарі Новоукраїнської ЦРБ  провели  цикл заходів:
-Історичний екскурс «Мова моя - це душі джерело»;
-Мовознавча вікторина «Мова - це наша національна ознака, в мові наша культура, сутність нашої свідомості»;
-Урок сучасності  «Там, де живе рідна мова, живе український народ».
Мета цих заходів: - розширювати знання про красу і багатство української мови;- пробудити почуття національної гідності; - виховувати  в учнів любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського; - виховувати бажання розмовляти рідною мовою.
У читальній залі  оформлено книжкову виставку «Красивий, щедрий рідний край і мова наша солов'їна», на якій  представлені  видання,що розкривають  історію виникнення, становлення і розвитку  української мови, сучасного правопису.Історичний екскурс «Мова моя - це душі джерело» був проведений для учнів Новоукраїнської гімназії №7.  Захід пройшов з використанням мультимедійних технологій. Учням була  представлена слайд - презентація про історію становлення української мови, та про видатного давньоруського письменника-літописця Нестора, його вагомий внесок в розвиток рідної мови.
З  учнями ЗШ №1 була проведена цікава мовознавча вікторина «Мова - це наша національна ознака, в мові наша культура, сутність нашої свідомості», під час якої вони показали гарні знання з української мови.Під час уроку сучасності  «Там, де живе рідна мова, живе український народ», що був проведений в ДНЗ ПТУ № 40  звучали поетичні твори  Миколи Вінграновського, Дмитра Павличка. Також звучали українські пісні, вірші, байки, як освідчення у любові до мелодійної і чарівної української мови. Протягом заходу   бібліотекар  також розповіла  учням  про історію свята писемності та мови, особливості його відзначення, про красу і багатогранність рідної  мови.  Рідне слово… Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна, одна з найбагатших мов світу, і є важливим засобом виховання молодої людини. Це від нас залежить. Чи джерело рідної мови замулиться у наших душах, а чи пружно і вільно дихатиме!

Немає коментарів:

Дописати коментар