понеділок, 17 листопада 2014 р.

Толерантність – європейська норма


У світі сьогодні все частіше і частіше виникають складні, конфліктні ситуації, пов’язані з нерозумінням одних людей іншими. Страшно жити в світі, де люди вбивають один одного тільки тому, що у них інший колір шкіри, інша віра, інші переконання.

Саме цій темі був присвячений захід  для студентів професійного училища під назвою «Толерантність – європейська норма». Метою проведення години толерантності стало розкриття самого поняття "толерантність" -  від латинського «терплячий», це — терпимість до інших думок і вірувань.


 Чи актуальна ця тема сьогодні? Чому виникають суперечки між людьми? Хто винний у їх розв'язанні?  Чи можна уникнути суперечок, які роблять людей злими одне до одного?  Наскільки ми з вами терпимо відносимось один до одного, до представників інших національностей? Хто і як повинен виховувати толерантну людину?

Ці питання   активно обговорювались з учнями,    аби дізнатися чи вміють вони поводити себе толерантно в різних життєвих ситуаціях.    У ході відповідей учні називали головною причиною небажання прислухатися до іншої людини.

Бібліотекар розповіла молоді про основні принципи Декларації толерантності, яка була прийнята на Генеральній Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. Відтоді цей день визначено як Міжнародний день толерантності; влаштувала перегляд    мультимедійної презентації та відеороликів «Толерантність очима молоді».

Також учні складали «Квітку "Толерантності"» та вивчали правила толерантності.

Завдяки активній участі учнів, захід пройшов у невимушеній, жвавій і дружній атмосфері. Всі присутні на заході зрозуміли, що бути толерантним і просто, і складно водночас, що це нібито просте слово із 13 літер, а вмістилося у ньому так багато.


І сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі від того, щоб стверджувати, що толерантність — це ознака нашого життя. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не бути "такими як всі", а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів Організації Об’єднаних Націй.

Бібліотекарі активно долучаються до цього процесу аби навчити молоде покоління бути вихованими,  толерантними,  терпимими один до одного, бо таких рис дещо бракує в нашому суспільстві.
Немає коментарів:

Дописати коментар