четвер, 20 листопада 2014 р.

Правознавча година « Свобода від насильства: діємо разом!»Клуб «Підліток»

         Міжнародна  правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році.  Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у відношенні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

Саме тому, 19 листопада в Новоукраїнській центральній  районній бібліотеці  в рамках роботи  морально- правового  клубу  «Підліток»  було проведено  для учнів ЗШ №3 правознавчу годину « Свобода від насильства: діємо разом!» . На захід були запрошені: головний спеціаліст Новоукраїнського районного управління юстиції Феденюк Світлана Петрівна, начальник відділу  соціальної роботи РЦСССДМ Громко Лариса Іванівна та фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ Айткулова Світлана Миколаївна. 

Під час заходу учасники обговорювали  причини  насилля: відсутність у соціальній свідомості чіткої оцінки фізичних покарань, демонстрація насильства у засобах масової інформації, звичка до позиції "сильний - слабкий" замість побудови демократичних стосунків, недостатнє розуміння суспільством насилля як соціальної проблеми.
Також під  час дискусії розглядались питання агресії в підлітковому середовищі, агресії, спрямованої на вчителів, неналежної поведінки школярів в позаурочний час, пошук шляхів вирішення кризових ситуацій. Головний спеціаліст юстиції С. Феденюк розповідала  учням  про наслідки такого ганебного явища як насилля, ознайомила  присутніх з правами та обов’язками дитини, закріплених в законодавчих документах, закликала учнів не вчиняти по відношенню до своїх однолітків насильства і противоправних дій , по кожному питанню давала свій коментар.

Працівники РЦСССДМ  цікавилися  думкою школярів, їх відношенням до проблеми насилля, також  аналізували  причини такої поведінки, що вмотивовує людей вчиняти  звірства по відношенню до своїх рідних та повідомили про страшні цифри статистики по фактам насильства в сім'ї в  Україні та в нашому районі.
Під час заходу учням  продемонстровано  мультимедійну  презентацію «Свобода від насильства» та переглянули відеоролики про насильство «Насилля в сім’ї», “Стоп насиллю» ,«Як захистити себе від насилля». Спеціально до заходу розроблено книжкову виставку «Скажи насильству СТОП». В кінці правознавчої години діти отримали корисну інформацію про телефон довіри,  наявність служб, які допомагають дітям, постраждалим від насилля,  подолати страх і депресію, отримати допомогу.
Насилля не завжди можна побачити,  адже  воно приховане від інших під страхом або почуттям сорому.  Але, пам'ятайте! Ви не одні, не треба мовчати, звертайтеся за допомогою, та будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте себе та  їх у біді.Немає коментарів:

Дописати коментар