четвер, 27 листопада 2014 р.

Година - реквієм « Голодомор - наша печаль і скорбота»


"Пекельні цифри та слова,

рік тридцять третій.

Голод...Голод…»

Багато трагедій пережив  український народ, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Організований комуністичним режимом Голодомор став геноцидом, що завдав неповторних втрат українському народу, наслідки яких відчутні до сьогодні.
Наша пам'ять, наша совість вимагає від нас наприкінці осені щороку гучно дзвонити у Дзвони Пам'яті та Скорботи в пам'ять тих мільйонів наших співвітчизників, які протягом ХХ століття були безвинно закатовані голодом.

До сумної дати – Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні з метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, у читальній залі  бібліотеки було проведено годину -  реквієм « Голодомор - наша печаль і скорбота».  На захід були запрошені учні 6-го класу Новоукраїнської гімназії №7.   Під час заходу бібліотекар розповіла про страхітливі наслідки людського геноциду та гіркі сторінки нашої історії. Адже голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна,  знищення духовної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Директор краєзнавчого музею Гаращенко Микола Олексійович надав цікаву історичну довідку про події тих років на території району.


 Учні розповідали про спогади своїх рідних про роки голоду - згадували надлюдські випробовування, які випали на долю їх бабусь і дідусів.  Присутні переглянули фрагмент документального фільму «Голодомор в Україні», що свідчив про ті страшні часи, муки і страждання, які довелось перенести нашому народу в часи голодоморів.
Також учасники  заходу на запрошення директора музею здійснили екскурсію до Краєзнавчого музею Новоукраїнського району, де вони мали змогу ознайомитися з матеріалами виставки про Голодомор 1932-1933 років.
Пам'ять про Голодомор  має бути вічною, як реквієм, як пересторога  всім сущим на  Землі, бо людське життя – то найвища цінність.


Немає коментарів:

Дописати коментар