понеділок, 8 грудня 2014 р.

Інформаційно-пізнавальна година «Для вас відкриті наші двері і серця»

 

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед людьми з обмеженими можливостями, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.
   В рамках проведення Дня відкритих дверей Новоукраїнським районним територіальним центром соціального обслуговування, центральна районна бібліотека  долучилася до цієї акції та провела  інформаційно-пізнавальну годину «Для вас відкриті наші двері і серця»  для відвідувачів терцентру.
Метою  заходу було привернення уваги до проблем тих, хто став інвалідом:  від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя. Бібліотекарями було проінформовано учасників  заходу про послуги, які надає бібліотека та пільги для цієї категорії людей, як найти потрібну інформацію, спеціальні права для інвалідів, без яких вони не можуть успішно інтегруватися в суспільство, зокрема: право на медичну допомогу (безкоштовно або на пільгових умовах), на медичну реабілітацію і санаторно–курортне лікування; право на забезпечення безперешкодного доступу до інформації за допомогою засобів комунікації та до об'єктів соціальної інфраструктури. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії.


 

Окремі людські надії на те, що все буде добре. Вони хочуть поспілкуватися і хочуть бути почутими.  В цей день ми часто чуємо ці слова: доброта, сердечність, людяність, милосердя.  Вважається, що люди стають добрішими, м’якшими, хто читає поезію, ніж ті, хто до неї байдужий...
Працівники бібліотеки зробили огляд збірок  поетів –земляків, та зупинилися на творчості кожного з них. Слухачі познайомилися з поезією Т.Харькової, О. Антоненка, П. Коган,С. Коляди, М. Зінченко, І. Косих, М. Паскаря, Н. Василенко, О.Кавун, В. Леви, К. Нікітченко.     Захід був цікавий, ще тим, що присутні знають більшість  авторів особисто, впізнавали осіб, яким присвячено поезію, впізнавали історію та краєвиди  нашого краю, називали книги прочитані ними.  Для веселого  настрою  було прочитано багато гуморесок та пародій.  Наприкінці бібліотекарі запропонували завітати до бібліотеки та познайомитися ближче з творчістю  авторів, які вразили   їх найбільше.

Немає коментарів:

Дописати коментар