субота, 13 грудня 2014 р.

Всеукраїнський тиждень права


Цьогоріч з 9 по 14 грудня 2014 року на виконання Указу Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 “Про Всеукраїнський тиждень права” Новоукраїнська  центральна  районна  бібліотека провела ряд заходів. 
Заходи проводилися з  метою розповсюдження правових знань, обізнаності у системі законоустрою та правопорядку, що існують у державі, надання допомоги розумно та ефективно  користуватися своїми правами, правильно визначати свої обов’язки та ін.
 
Правознавча година «Пам'ятай, що ти людина!»

була проведена в стінах ЗШ №6 для учнів 8-х класів. На захід були запрошені: головний  спеціаліст  Новоукраїнського районного управління юстиції Феденюк Світлана Петрівна, завідувач сектору служби у справах дітей Новоукраїнської  РДА Мироненко Юрій Петрович, працівник  Новоукраїнського районного підрозділу кримінально виконавчої інспекції, майор внутрішньої служби  Гавриш Людмила Володимирівна. Старшокласників цікавило багато запитань – про стан


 

правопорушень в місті; розглядалися різні ситуації, які можуть статися з молодими людьми. Присутнім було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов`язки і відповідальність згідно чинного законодавства України та«Декларації прав дитини». Життєві приклади, конкретні ситуації змусили замислитися учнів над необхідністю знати, поважати і виконувати закони нашої держави, адже їх незнання не звільняє від відповідальності. Зустріч показала, що, на жаль,більшість підлітків добре знають свої права і свободи, та досить часто забувають про відповідальність, яку потрібно нести за свої дії. Адже наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку.


 

На зустріч з учнями ДНЗ ПТУ №40,  під назвою «Знання законів – знання прав», бібліотекар  запросила   головного  спеціаліста  районного управління юстиції Феденюк Світлану Петрівну та  завідувача сектору служби у справах дітей Мироненка  Юрія Петровича. Захід  пройшов  в теплій і доброзичливій обстановці. Учням розповіли про права, обов'язки й свободи, визначені Конвенцією про права дитини, навчали правильно реалізовувати їх у повсякденному житті, виховували в учнів поважне ставлення до власної особистості та оточуючих.

 
 
Урок застереження «Торгівля людьми: це може статися із кожним» 
 (в рамках районної цільової програми протидії торгівлі
людьми на період 2015 року)
У заході брали участь: головний спеціаліст  Новоукраїнського районного управління юстиції Феденюк Світлана Петрівна, завідувач сектору служби у справах дітей Новоукраїнського РДА Мироненко Юрій Петрович, оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей Новоукраїнського РВ УМВС, старший лейтенант  Довгаль Катерина Олександрівна, головний спеціаліст Новоукраїнського РЦСССДМ Скороход Сергій Петрович.  Головною метою зустрічі  було  показати всі негативні наслідки торгівлею людьми, навчити аналізувати життєві ситуації і знаходити їх розв'язання, формувати  у молоді чіткі уявлення про причини і


наслідки потрапляння людей у рабство, спонукати знаходити відповіді на поставлені питання,   а також, розширити світогляд та сформувати активну життєву позицію.  Присутні розповідали про законодавче забезпечення діяльності державних органів  та неурядових організацій з протидії торгівлі людьми,  розглянули типових  потенційних жертв обману , на прикладах жителів  Кіровоградській області. Старшокласників цікавило багато запитань: як виглядають


вербувальники, про шляхи захисту від потрапляння  в тенета работоргівлі та про те, чи були зафіксовані такі випадки в нашому місті. На всі запитання молодь отримала вичерпні відповіді та засвоїла основні правила  щоб не стати жертвою работорговців.


Головний висновок, який зробили учасники заходів  під час Тижня права, - це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і в повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих  людей.

Немає коментарів:

Дописати коментар