понеділок, 8 грудня 2014 р.

Літературно-поетичне асорті «І осені дивний нектар»


Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі…
                                 Ліна Костенко


Давно відомо, яка велика сила впливу поезії на почуття людини. Часом чотири рядки талановитого автора можуть замінити сторінку тексту прози.
           Звичайно, поезія не може нести в собі такої кількості цифр, фактів, документів, як публіцистика. Однак поетичне слово, здатне проникати в таємниці людської душі, призиває людину мислити образами, не дає нашій душі зачерствіти. А виразні засоби мови поезії збагачують мовлення людини,
допомагають спілкуванню, розширюють кругозір.


Психологи відзначають, що люди, що звертаються до поезії, м'якше, добріше,емоційніше тих, хто до неї байдужий. Поезія допомагає  відкрити
таємниці нашої душі.

              Для слухачів Вищої Народної Школи  центральною районною бібліотекою було проведено літературно-поетичне асорті «І осені дивний нектар», присвячене  творчості поетів – земляків.  Слухачі знайомилися з поезією Т.Харькової, О. Антоненка, П. Коган, С. Коляди, М. Зінченко, І. Косих, М. Паскаря, Н. Василенко, О.Кавун, В. Леви, К. Нікітченко.
Про що їх вірші? В їхніх творах звучать схожі мотиви: присвячені нашому місту Новоукраїнка, спогади про батьків, дитинство, війну, перемогу, молодість, кохання, про мрії і надії, що збулися і не збулися. Надзвичайно  хвилюючі теми любові до жінки, матері, землі.  В цій поезії  і лірика, і гумор, добрий і ущипливий. А головне – творчість  поетів-земляків  проймає патріотична аура. Їх вірші пишуться не просто рукою, доторком душі.
            Поезії підвладно все. У віршах, як присутні вкотре переконалися, можуть бути виражені різні почуття: радість і гнів, політичний заклик і філософські роздум, замилування красою природи, людини.
 

Учасники  ВНШ надзвичайно зацікавилися творчістю наших земляків та  висловили бажання познайомитися детальніше та глибше з вподобаними  поезіями.


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар