середу, 26 березня 2014 р.

Круглий стіл на тему: «Дії під час надзвичайних ситуацій»

21 березня в приміщенні центральної районної бібліотеки за ініціативи заступника міського голови Олександра Руденка та за участі заступника начальника РВ УМВС Станіслава Іщенка, лікаря Новоукраїнської ЦРЛ Миколи Мостового, провідного спеціаліста з цивільного захисту ДСНС в Новоукраїнському районі Наталії Негрі відбувся круглий стіл на тему: «Дії під час надзвичайних ситуацій».
Присутній аудиторії, а це керівники міських комунальних закладів, представники підприємств та установ міста, було проведено інструктаж на випадок надзвичайних подій та при наданні першої медичної допомоги.
Проведення таких заходів є дуже важливим, адже завдяки ним можливо буде зберегти людські життя та здоров’я.


вівторок, 25 березня 2014 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання


 Всеукраїнський тиждень дитячого читання щорічно стартує в березні напередодні весняних канікул в одній із дитячих бібліотек України. Цьогоріч  урочисте відкриття Тижня відбувалося 20 березня у Рівненській обласній дитячій бібліотеці. У ці дні в бібліотеках для дітей та юнацтва, шкільних бібліотеках відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед дітей читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань. Серед них: літературні квести, літературні марафон-читання, літературні КВН, турнір книгознавців, творчі проекти тощо.
Інтерес до читання у юнацтва  та дітей майже зник. Замість книг вони все частіше звертаються за знаннями та розвагами до комп’ютера. Фонди бібліотеки практично не поповнюються новими виданнями,  бібліотеки  намагаються оновлювати їх власними силами.

Цього року наша бібліотека презентувала  свої  послуги в школах міста, розпочавши щорічний тиждень книги.  Акція «Бібліотека йде до читача» відбулася в ЗШ №6 та ЗШ №1. На “Побачення з бібліотекою” завітали учні  7 – 11 кл. ЗШ №1 і учні 9-х кл. ЗШ №6. В програмі тижня заходи:
- Бібліотечний урок-екскурсія  «Структура бібліотеки. Правила користування»
- Книжковий бібліоподіум української сучасної літератури «У книзі відкриваємо світи»
- Бібліотечний урок "Книги, що знають УСЕ» (енциклопедії, довідники, словники)
- День періодики «Про все цікаве на планеті – читай в журналі і газеті»

Учні здійснили віртуальну подорож  бібліотекою -  проведено  мультимедійна презентація «Інновації в роботі  з молоддю».  Саме  тут юна молодь детальніше дізналась про бібліотеку, про її головні відділи та      про нові бібліотечні послуги: безкоштовний Інтернет, WI-FI зону , Skype ; мала можливість  порівняти бібліотеки, здійснивши відеомандрівку « 20 найкращих бібліотек світу»;  слухали цікаві розповіді про  сучасну українську книгу  - твори М. Матіос, Дяченків, Л.Дашвар, Н.Ігнатової та інш.; про періодичні видання , які передплачує бібліотека.

Тиждень дитячого читання    також пройшов  під гаслом    відзначенння  75-річчя утворення Кіровоградської області       та 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.
Продовжуючи реалізацію проекту «Письменники-земляки степового краю»,  бібліотекарі  ознайомили молодь з лауреатами обласної літературної премії ім. Є. Маланюка, зокрема з  творами Ю. Обжеляна, О. Жовни, Л. Куценка та ін.
Учні також  дізнавались про цікаві факти,   яскраві епізоди із біографії видатних земляків   - лауреатів  Шевченківської  премії  Кіровоградщини.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання продовжується і на канікулах, в його програмі наступні заходи:
- Інформаційний перегляд "Електронні книги та бібліотеки»
-  Засідання інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?»
(«Т.Г. Шевченко – геній і пророк»   -до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка)
- Книжкова виставка «Без гриму і в гримі. Майстри сцени і театру» (До Міжнародного дня театру)


Двері бібліотеки відкриті для відвідувачів щодня. Знайти необхідну інформацію можна як безпосередньо у бібліотеці, так і з віддаленого доступу, через мережу Інтернет.
Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Формат читання сьогодні не має значення. Ми можемо відкрити паперову книгу, можемо відкрити для читання електронний пристрій. Яким би не було читання, незаперечним залишається одне –  книга – це унікальне творіння людського розуму та рук. Тому бібліотекарі намагаються йти у ногу з часом.

понеділок, 24 березня 2014 р.

Інформаційний перегляд «Електронні книги та бібліотеки»


У сучасному інформаційному суспільстві бібліотеки відіграють надзвичайно важливу роль не тільки в просвітницькій та навчальній діяльності, але й у формуванні громадянського суспільства, що є дуже вагомим аспектом реалізації демократичних реформ. На відміну від системи засобів масової інформації, які пропонують громадянам вибірковий принцип доступу до інформації, бібліотеки є тими інституціями сучасного суспільного процесу, де надбання культури та знань подаються вільно у найбільш широкому розмаїтті.
Тому для користувачів  Новоукраїнської центральної бібліотеки було проведено інформаційний перегляд «Електронні книги та бібліотеки», учасники якого переглянули  презентацію «Електронна книга» та  обговорили питання використання електронних книг  та новітніх інформаційних технологій у сучасних бібліотеках, доступ  користувачів до   інформації,  бібліографічних ресурсів через мережу Інтернет .
Переглядаючи презентацію учасники детальніше розглянули такі поняття як  електронна книга та електронні  бібліотеки, з’ясували  правила роботи з е-книгами, перелік пристроїв, за допомогою яких такі книги можна читати.
Із збільшенням числа користувачів комп'ютерів та Інтернет все більша кількість людей починає користуватися електронними книгами та інформацією із електронних бібліотек. Електронні бібліотеки України створені  для повного відображення інформації по введених в неї матеріалами. Використовуються найновіші способи та методи пошуку, які не вимагають від користувача додаткових знань, а є інтуїтивними.
Електронна форма подання інформації бібліотеки  разом з новітнім програмним забезпеченням надають дослідникам і користувачам  якісно нові, у порівнянні з традиційними, засоби роботи з величезними інформаційними базами даних і масивами .
Поява електронних книг  - найважливіша подія в історії видавничої справи з часу винаходу друкарського верстата та набирає обертів з кожним днем. У першу чергу, для користувачів привабливий малий обсяг електронних книг (на одному ПК або КПК можна зберігати десятки і сотні тисяч)  більшість літературних видань у цифровому вигляді доступно для скачування з Інтернету.). Зручним вважається також можливість повнотекстового пошуку - за умови, що текст набраний або розпізнано.
Соціальні і економічні зміни, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в діяльності бібліотек, як установ, що стоять на перехресті інформаційних потоків.

понеділок, 17 березня 2014 р.

Урок мужності «Збережемо памꞌять про подвиг»


   Гуркотіли навали ворожі,
І кривавим ставав небосхил.
Ніби чую я поклик сторожі
На вершинах прадавніх могил.
Де гриміли бої в чистім полі,
Там зріють хлібів колоски.
Пошануймося в праці і волі,
Дорогії мої земляки.
О. Антоненко
м. Новоукраїнка
Будь-яка війна – це горе, кров і сльози, але на війні бувають і сльози радості, коли це страхіття закінчується. Чимало горя зазнали новоукраїнці під час окупації міста німецько-фашистськими загарбниками. І скільки ж було радості коли Новоукраїнку було звільнено…

     Минуло 70 років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу, Новоукраїнську, землю довгоочікуваний мир, вистражданий, оплачений найвищою ціною — ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя.

    До 70 річниці з дня визволення міста Новоукраїнки та району від фашистських заг
арбників, з метою громадсько – патріотичного виховання молоді центральна районна бібліотека спільно з вчителем Новоукраїнської ЗШ №6 Рябошенко В. С. провели урок мужності «Збережемо памꞌять про подвиг».   Захід розпочався з документального фільму про визволення нашого міста.  Під час  позивних музичного супроводу «Священої війни» (муз. Олександрова сл. Лебедева-Кумача) учні 8-А класу запалили свічки в пам'ять про  усіх тих, хто на фронті і в тилу ворога героїчно, безстрашно і самовіддано боровся проти фашистської чуми, хто пережив трагічні і славні часи жахливих страждань, великих бойових і трудових подвигів.

    Цікавинкою для усіх присутніх стала презентація «Роки війни у моїй родині» підготовлену учнями 8-А класу. Із уст учнів лунали розповіді про своїх дідів та прадідів, що воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни - справжніх фронтовиків, жителів м. Новоукраїнки та району.

     Продовженням заходу була презентація буклету «В памꞌяті історія та долі» розробленого працівниками бібліотеки спеціально до річниці визволення  з коментуванням  бібліотекаря про  героїчних визволителів нашого міста та району зі світлинами та музичним супроводом. А під час краєзнавчої  вікторини «Моя батьківщина- Новоукраїнка» учні показали гарні знання та цікавість підростаючого покоління до свого краю.



     Від вчителя Рябошенко В. С. учні дізналися про життя міста в роки фашистської окупації,  про мужність  солдат, які боролися за визволення Новоукраїнщини. Після покладання квітів до меморіальної дошки учасника Великої Вітчизняної війни Б. Кофмана хвилиною мовчання було вшановано тих, хто загинув на фронтах.

...І нехай кожна прочитана сторінка знов нагадає якою дорогою ціною прийшло у наш край визволення. Наша шана всім тим, хто загинув в роки війни, хто після тяжких ран передчасно пішов з життя. Доземний уклін і перед нині живими ветеранами Великої Вітчизняної, які пронесли через лихоліття війни любов до Батьківщини .




четвер, 13 березня 2014 р.

Поетично – музична композиція «Шевченкові слова добра й любові як слово батьківське в душі ми збережем»















Бібліотека продовжує реалізацію спеціального проекту, який буде висвітлювати найцікавіші події, які відбуватимуться в бібліотеці впродовж  2014 -2015 рр. в межах святкування видатної події в культурному житті українського суспільства  - 200-річчя від дня народження видатного українського поета, художника, філософа Т.Г. Шевченка. 



Гостями книгозбірні цього разу стали учні   11 кл. гімназії № 7 (вчитель української  мови і літератури Юденко Є.Г.)  - В читальній залі пройшла поетично – музична композиція «Шевченкові слова добра й любові як слово батьківське в душі ми збережем».                                                                                                                                               До програми заходу увійшли відеопоказ стрічки «Обличчя української історії: Тарас Шевченко», огляд книжкової виставки, зокрема  сторінки «Єлисаветградськими шляхами Кобзаря» (http://library.kr.ua/kray/shevchenko/pamyat.html) та лауреати  Шевченківської  премії Кіровоградщини, звучали зворушливі українські пісні,  учні відповідали на запитання вікторини про життя   та творчість Кобзаря.     На зустріч був запрошений  Антоненко Олександр Володимирович -  місцевий поет, бард, який  щедро і відверто , «по-дорослому» поділився «своїм Шевченком»,         прочитав безсмертні поезії Великого Українця та власні вірші.




Учні  також внесли своє розуміння  образу Тараса Шевченка як людини, як національного діяча, як творчої особистості :   декламування віршів із збірки «Кобзар»   на фоні    мультимедійної презентації,  зокрема уривку з поеми «Кавказ»  «БОРІТЕСЯ і ПОБОРЕТЕ», який читав  один з учасників  «небесної сотні» Сергій Нігоян.
У кінці зустрічі присутні змогли із задоволенням констатувати, що в наш нелегкий час полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Необхідна його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезій, його прагнення до свободи, любов до Батьківщини, до свого народу, до щасливої долі України.

середу, 12 березня 2014 р.

День памꞌяті «Спасибі Вам, за мир за спокій, за те, що захищали рідний край»


(до Дня визволення міста Новоукраїнка та району
від німецько-фашистських загарбників)
   17 березня наше місто відзначає одну з героїчних, і водночас трагічних сторінок в історії нашого народу – 70-ту річницю визволення  міста Новоукраїнки  та району від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни.
      Ми відзначаємо це величне для всіх нас свято, славлячи героїв, що здолали страшні труднощі війни заради звільнення рідного міста та району.
В тому страхітливому вогнищі війни народилось багато героїв. Їх подвиги стали легендою і вічно житимуть у народній пам’яті. Адже практично немає жодного населеного пункту в районі, де б не пролилася кров визволителів, а братські та одиночні могили, пам’ятники і скромні обеліски постійно нагадують про незабутні березневі дні 1944 року.
       Вшановуючи ювілейну березневу дату Новоукраїнська центральна районна бібліотека провела годину памꞌяті «Спасибі Вам, за мир за спокій,
за те, що захищали рідний край». Віддати данину пам'яті знаменній події прийшли учні  Новоукраїнської гімназії №7.
      Присутні мали можливість почути цікаву розповідь директора Краєзнавчого музею Новоукраїнського району М. Гаращенка  про заснування міста,про  роки війни та визволення, а також про відбудову району. Звучали рядки спогадів з листів ветеранів-визволителів. Пꞌятикласники з цікавістю переглянули відеопрезентацію «Визволителі  міста Новоукраїнка та району» з коментарями бібліотекаря.
      
На тлі розповіді про звільнення міста емоційними вкрапленнями звучали вірші, декламовані школярами. В урочистій тиші тривожно пролунало повідомлення Левітана про початок Великої Вітчизняної війни. Нікого не залишили байдужими тематична книжкова виставка "Шляхами болю і перемоги ".
      Велика Вітчизняна війна українського народу проти фашистських загарбників – страшна війна минулого століття – пекуча рана, яка болить і досі чи не кожній родині в Україні. Воїни – переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожен клаптик рідної землі до останнього подиху, вистояли і перемогли.
Честь їм і всенародна шана, живим! Вічна слава і памꞌять загиблим!