неділя, 25 січня 2015 р.

Правознавча година «Підліток у правовому суспільстві»


Клуб «Підліток» 

Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи права і законні інтереси інших, потрібно знати закони.
Захищаючи права дітей – дорослі захищають своє майбутнє. Інвестиції, вкладені у дитинство повертаються суспільству сторицею. Наша держава є учасницею Міжнародних договорів і угод, спрямованих на захист і гарантування прав та інтересів українських дітей, на досягнення їхнього добробуту. Права дитини визначено у Конституції України – Основному Законі нашої держави, а також Законі України «Про охорону дитинства».
Право - це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Тому правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги.
Саме для попередження правопорушень серед молоді в Новоукраїнській центральній районній  бібліотеці в рамках клубу морально – правового виховання  «Підліток»  проведено правознавчу годину  «Підліток у правовому суспільстві» для старшокласників ЗШ № 3.
Керівник клубу на заході розповіла дітям про історію виникнення Конституції України, про найважливіші міжнародні документи, в яких затверджені права дитини, про їхні права та обов’язки.  Також учні ознайомились з окремими статтями Конвенції ООН про права дитини, а саме: право на  набуття громадянства, піклування з боку батьків, доступ до інформації, освіту, відпочинок,  дозвілля та інші.
Також перед учасниками заходу виступила  головний спеціаліст Новоукраїнського районного управління юстиції Феденюк Світлана Петрівна, яка розповідала дітям  як правильно реалізовувати свої права у повсякденному житті, про поважне ставлення до власної особистості та оточуючих, а також закликала їх бути законослухняними громадянами своєї країни.
Про основні питання законодавства щодо підлітків і молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді, про кримінальну і адміністративну відповідальність неповнолітніх перед законом розповіла учням  інспектор Новоукраїнського районного підрозділу кримінально виконавчої інспекції Фусар Тетяна. 
Учасники заходу поглибили свої знання про права і обов’язки громадянина України, довідались як правильно реалізовувати свої права. Взяли участь в
обговоренні конкретних ситуацій, оцінюючи характер правопорушень. Присутні показали добрі знання з питань правознавства, відповідали  на запитання.
Також було організовано викладку літератури «Права людини- права дитини», на якій представлено юридичні посібники, кодекси України, довідники, періодичні матеріали з основ права.
Така година правової освіти формує погляди на закон, як обов’язкове правило поведінки, допомагає молоді не спіткнутися на початку життєвого шляху, уникнути конфлікту з законом.
Клуб морально – правового виховання  «Підліток» у своїй діяльності спрямовує чимало зусиль на формування правової свідомості і правової культури дітей, адже у повсякденному житті найбільш потрібно саме знання своїх прав і обов’язків.

Немає коментарів:

Дописати коментар