понеділок, 2 лютого 2015 р.

Фольклорні посиденьки «Тріщи не тріщи, а вже минули Водохрещі»Зимовий цикл календарних свят, звичаїв та обрядів охоплює час від випадіння снігів до появи перших ознак весни. В народі говорять: "Зима прийшла і празників привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято.
   Саме  зимовим святам були присвячені фольклорні посиденьки «Тріщи не тріщи, а вже минули Водохрещі»,  які пройшли в рамках занять   Вищої Народної Школи  і підготовлені працівниками  центральної районної бібліотеки . Присутні з великою зацікавленістю слухали про   відзначення в Україні  свят  зимового циклу – свята Водохреща та Стрітення, про  традиції, обряди, ритуали та прикмети. Історії цих свят допомогли  доторкнутися до культурної
спадщини українського народу. Розповідь зацікавила та дуже сподобалася присутнім на заході. Учасники активно спілкувалися, розповідали про традиції святкування зимових свят, які пам’ятають від своїх батьків, ділилися спогадами, радилися, як оформити святковий стіл, пропонували свої неперевершені кулінарні рецепти.
   Присутні отримали   від проведення заходу заряд   добрих і   позитивних емоцій,  а також  гарний настрій та  побажання веселих свят і здійснення мрій. Обмінялися задумами та планами щодо  наступних занять Вищої Народної Школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар